Rietumu baseina jūrnieku un ekspedīcijas zvejas zvejnieku raidījumu galvenā reakcija „Atlantija”- zem šāda gara nosaukuma pagājušā gadsimta otrajā pusē raidīja jūrniekiem domātu programmu. Reportāžas, vēstules no mājām un ziņas, (kas tika ierakstītas trīs nedēļas iepriekš) bija veltītas tiem, kas kuģoja un zvejoja pasaules jūrās. Atmiņās par tiem laikiem raidījumā Reiz radio... dalās toreizējās „Atlantijas” redaktors, tagad Latvijas Radio 4 - Doma Laukums žurnālists Aleksandrs Aļeksejevs. Savukārt par to pašu laiku radiožurnālu zvejniekiem latviešu valodā „Selga” stāsta tagadējās Radioteātra producentes Māra Eglīte un Dzintra Matuzāle.

Rietumu Baseina jūrnieku un ekspedīcijas zvejas zvejnieku raidījumu galvenā reakcija „Atlantija” sāka skanēt 1964. gadā - krievu valodā raidoša programma speciāli tiem, kas kuģoja tuvos un tālos ūdeņos. Šeit, Rīgā, „Atlantija” ēterā skanēja ik dienu divas stundas. Ilgus gadus šo programmu veidoja Aleksandrs Aļeksejevs, tagad Radio – 4 žurnālists, ikdienā dzirdams tiešajā ēterā raidījumā „Aleksandrs - Studija.” Bet šajā reizē viņš dalās atmiņu stāstos, kas iezīmēs gan tā laika ideoloģiju un līdz absurdam valdošo kārtību plašsaziņas līdzekļos, gan arī atklāj jūrnieku darba aizkulises.

„Atlantija” raidīja krievu valodā, savukārt latviski tolaik bija radiožurnāls „Selgā” un mazi atmiņu stāsti par to ir mūsu radioteātra darbiniecēm Dzintrai Matuzālei un Mārai Eglītei, kura, starp citu, tolaik arī ierunāja tekstus krieviski raidošajai "Atlantijai". Diemžēl arī no „Selgas” raidījumiem ir atlikuši tik atmiņu stāsti, ne skaniski piemēri.