Šis ir pašvaldību pēršanas laiks, - tā valdības pēdējā laika lēmumus vērtē bijusī finanšu ministre, Saeimas deputāte no ZZS Dana Reizniece-Ozola. Viņa norāda, ka jaunie pasākumi budžetā tiek finansēti pamatā uz pašvaldību rēķina, atņemot tām vairāk nekā 100 miljonus eiro. Solījumi mediķiem un pedagogiem netiek pildīti, kā arī bērniem atņemtas brīvpusdienas, taču paredzēts nopietns finansējuma pieaugums partijām. Arī administratīvi teritoriālajā reformā netiekot domāts par iedzīvotāju vajadzībām, bet mehāniski pārzīmētas robežas.

Kā uzskata Reizniece-Ozola, šādas rīcības iemesls ir tas, ka pašvaldību vadībā nav jauno politisko spēku. Šis esot veids, kā „ierādīt vietu” vecajām partijām, tostarp ZZS.Viņa norādīja, ka ēnu ekonomikas apkarošanā nav izmantotas visas iespējas – plānots iegūt vien 5 miljonus eiro, kas ir niecīgs apjoms, ņemot vērā ēnu ekonomikas milzīgos apjomus

Politiķe prognozē, ka budžeta pieņemšanā Saeimā, visticamāk, koalīcija paliks vienota, jo pretējā gadījumā draud valdības krišana, bet opozīcija tomēr iesniegs priekšlikumus, cerot, ka kādu no tiem pieņems.