Daugavpils pašvaldībai pagaidām nav precīzu aprēķinu, cik lielu robu tās budžetā radīs valdības lēmums samazināt finansējumu pašvaldībām, taču pašvaldības iedzīvotāji no tā necietīs, intervijā Latvijas Radio solīja Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš ("Saskaņa").

Viņš norādīja, ka pašvaldībā izveidota darba grupa strādā, lai aprēķinātu konkrētu ietekmi uz pašvaldības nākamā gada budžetu. Tuvāko 2-3 nedēļu laikā būs zināmi precīzi dati.

Elksniņš apgalvoja, ka pašvaldība darīs visu iespējamo, lai iedzīvotājus izmaiņas neietekmētu. Tostarp neatteiksies no bērnu ēdināšanas un arī palīdzība sociāli mazaizsargātiem iedzīvotājiem tiks nodrošināta.

Elksniņš norādīja, ka, nāksies pārskatīt prioritātes un pārdalīt finansējumu. Iespējams, mazāk naudas varēs atvēlēt remontdarbiem un investīciju projektiem. Viņš norādīja, ka pašvaldība atbalsta iedzīvotājus arī ar siltuma tarifu samazināšanu - tas šogad ir par 21% mazāks, un samazināts arī atkritumu izvešanas tarifs. Kā uzskata Elksniņš, ja valdība samazina finansējumu pašvaldībām, uzliekot uz to pleciem lielāku slogu, tad vajadzētu arī pārskatīt pašvaldību autonomās funkcijas.