Eiropas Padomes attīstības banka ir paudusi gatavību līdzfinansēt Liepājas cietuma būvniecību, piešķirot šim mērķim aizdevuma summu 60 milj. eiro apmērā. Kopumā Eiropas Padomes attīstības banka Eiropas cietumu būvniecībā dažādās Eiropas valstīs ir gatava ieguldīt līdz 500 miljoniem eiro. To šorīt intervijā Latvijas Radio minēja Ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure. Viņa minēja, ka aizdevuma apmērs varētu veidot līdz 50% no kopējā Liepājas cietuma būvniecībai nepieciešamā finansējuma.

Ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure uzsvēra, ka Eiropas Padomes spīdzināšanas novēršanas komiteja jau ilgstoši norāda uz slikto ieslodzījuma vietu stāvokli Latvijā. Iepriekšējā apmeklējuma laikā 2016.gadā komitejas eksperti norādīja uz iespēju nākamajā vizītē 2020.gadā paziņot par Daugavgrīvas cietuma Grīvas nodaļas slēgšanu.

Spure minēja, ka tas ir liels apdraudējums. Jo šajā nodaļā izvietotos aptuveni 700 ieslodzītos pārvietot šobrīd nav kur. Turklāt ziņojuma publiskošana var kaitēt Latvijas starptautiskajam tēlam. Līdz šim kritiski ziņojumi ir publiskoti tikai par Krievijas cietumiem un par imigrantu centriem Grieķijā un Turcijā.

Tāpat Ieslodzījumu vietu pārvalde sola jau šomēnes palielināt cietumu apsargu un uzraugu algas, cietumu darbiniekiem atlīdzība pēdējos mēnešos bija samazinājusies par vairāk nekā 100 eiro.