Topošā valdība neplāno “revolūcijas”, asas kustības un radikālas pārmaiņas, bet gan koncentrēsies uz sistēmas sakārtošanu, lai tauta neuztvertu valdību un Saeimu kā pretinieku, bet gan kā kaut ko labu, intervijā Latvijas Radio pauda Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Kopš Saeimas vēlēšanām – pērnā gada 6.oktobrī – valdības izveidošana ir bijis smagnējs process – neviens no jaunievēlētajiem politiskajiem spēkiem, kuram prezidents uzticēja valdības veidošanu, nespēja uz pili ierasties ar nokomplektētu Ministru kabinetu, valdības darāmo darbu sarakstu un kaut cik pārliecinošu vairākumu Saeimā. Kā kompromisa figūrai – valdības izveidošana uzticēta Krišjānim Kariņam, kuram šovakar tikšanās ar prezidentu un iespējams – balsojums Saeimā jau trešdien.

Jau šonedēļ Saeima ar stabilu vairākumu varētu atbalstīt jauno valdību, intervijā uzsvēra jaunās valdības potenciālais premjers Krišjānis Kariņš. Viņš minēja, ka šodien vēl jāsagaida, ko partija KPV LV deliģēs kā ekonomikas ministru. Prioritātes būs septiņas, tai skaitā finanšu sistēmas sakārtošana, reģionālā reforma, OIK likvidēšana un cīņa pret korupciju. Tiesa, Kariņš uzsvēra, ka viņa valdība neaizrausies ar revolucionāriem pārveidojumiem, bet gan darīs visu pakāpeniski, soli pa solim. Arī lielas izmaiņas netiek plānotas šī gada valsts budžetā, kura pieņemšana būs viens no pirmajiem jaunās valdības darbiem.