5G tīkla izveide ir solis ceļā uz jauno tehnoloģiju revolūciju, un šai ceļā Latvijai ir prieksrocības salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm, jo ir labi attīstīts iepriekšējās paaudzes - 4G tīkls, tā intervijā Latvijas Radio norādīja Latvijas Mobilā telefona prezidents Juris Binde.

LMT šodien oficiāli atklāj jauno 5G tīklu, un kā norādīja Binde, tas pamatā būs nepieciešams industriālo un tehnoloģisko procesu vadībai. Kad būs pieejami 5G teghnoloģiju atbalstoši telefoni un citas ierīces, tad tīkls kļūs aktuāls arī iedzīvotājiem, tostarp 5G tīkls uzlabos datu pārraidi vietās, kur šobrīd ir pārslodze. Binde norādīja, ka nopietns pieteikums pasaules mērogā 5G tehnoloģijās būs jaunais Latvijas ražotais 5G rūteris, kas tapis sadarbībā ar tehnoloģiju uzņēmumu "MikroTik" un ko Latvija nākotnē varētu eksportēt.

Solīto divu nedēļu vietā Gaisa tilta kāpnes Rīgā gājējiem slēgtas jau vairāk nekā divus mēnešus. Būvvaldē no Satiksmes departamenta nav saņemts kāds svarīgs dokuments, kas ļautu lemt par kāpņu atvēršanu.

Departaments sola atzinumu jau šodien.