Pārtikas un veterinārais dienests pirmos secinājumus par iemesliem, kas izraisīja bērnu inficēšanos ar zarnu nūjiņu Siguldā, varētu izdarīt šonedēļ. To intervijā Latvijas Radio atklāja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāvis Ernests Zavadskis.

Viņš minēja, ka jaunie saslimšanas gadījumi, kas nākuši klāt aizvadītajās brīvdienās, liecina par to, ka process, iespējams, nav apstājies. Tāpat Zavadskis atzina, ka informācija no epidemiologiem nākusi novēloti.

Pirmie saslimšanas gadījumi bija 3.septembrī, savukārt pirmā hospitalizācija notika 5.septembrī. Taču PVD saņēma informāciju ar nedēļas kavēšanos. Kā minēja Zavadskis, ja informācija būtu nākusi agrāk, PVD varētu iesaistīties ātrāk un strādāt operatīvāk. Viņš arī minēja, ka visticamāk, bērnu saslimšanu veicināja konkrēts pārtikas produkts, kas izmantots ēdiena pagatavošanai.

Zarnu infekcijas simptomi atklāti 19 bērniem un četriem pieaugušajiem no Siguldas un tās apkārtnes. Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā vērsušies visvairāk jeb 14 bērni. Bērnu slimnīcā patlaban trīs bērni ārstējas intensīvajā terapijā un trīs bērni infekciju nodaļā. Pārējie ir devušies mājās. Bērnu veselības stāvokli raksturo Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļas vadītāja, daktere Zanda Pučuka.