Indriķa Muižnieka neapstiprināšana Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā ir nepamatota, uzskata bijušais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Jaunās Vienotība"). Aktīvo politiku atstājušais Šadurskis pauda pārliecību, ka lielāki vai mazāki negludumi ir bijuši teju visu augstskolu rektoru vēlēšanās, taču tie nerada šaubas par vēlēšanu rezultātu un LU gadījumā atkārtotajā Universitātes satversmes sapulcē Muižnieks ievēlēts likumīgi. 

Šadurskis uzskata, ka Jaunās konservatīvā partija, kuras pārziņā ir Izglītības un zinātnes ministrija, uzvedas kā huligāni un pārējie valdības pārstāvji, politiskās stabilitātes un ieplānoto reformu dēļ, to pieļauj.

Kā zināms, Latvijas Universitātes rektora pienākumu izpildītājs Gvido Straube negrasās uzdot pilnveidot tiesā bez virzības atstāto LU pieteikumu, ar kuru tika apstrīdēts valdības lēmums rektora amatā neapstiprināt Indriķi Muižnieku. Administratīvā rajona tiesa LU prasību par Ministru kabineta lēmumu Muižnieka jautājumā tika atstājusi bez virzības, piedāvājot novērst pieteikumā konstatētos trūkumus.

Tāpat Šadurskis intervijā norādīja, ka skolu tīkla sakārtošana ir absolūta nepieciešamība. Viņš uzskata, ka nozares šībrīža ministres Ilgas Šuplinskas paustais, ka jāvērtē katras pašvaldības situācija atsevišķi, iespējams, deva pamatu atsevišķām pašvaldībām domāt, ka tajās skolu tīkla reformu varētu piebremzēt. Šuplinskas rīcībā Šadurskis nekādas jaunas ieceres nesaskata – viņa kritizējot iepriekš paveikto, bet darot to pašu.

Ieceri naudu pedagogu algu celšanai rast, uzveļot brīvpusdienu finansēšanu uz pašvaldību pleciem, Šadurskis sauc par avantūru. Šadurskis arī norādīja, ka skolotāju trūkums valstī ir mākslīgs, jo skolās ar dažiem desmitiem skolēnu skolotāji nevar nopelnīt – kā slimnīcai, tā arī skolai ir jāspēj strādāt kvalitatīvi, pauda Šadurskis. Skolu skaitam ir jābūt mazākam, bet skolām ir jābūt spēcīgām.