Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir jāstrādā efektīvāk, taču dienesta reorganizēšana un darbinieku skaita samazināšana šobrīd netiek plānota, intervijā Latvijas Radio atzina VID vadītāja Ieva Jaunzeme. Viņa norādīja, ka jāsalīdzina nodokļu ieņēmumu apjoms uz vienu darbinieku, lai saprastu, cik efektīvi VID strādā, salīdzinot ar, piemēram, Igaunijas Ieņēmumu dienestu, ko daudzi piesauc kā efektīvu paraugu Latvijai.

Jaunzeme norādīja, ka viens no galvenajiem uzdevumiem ir turpināt mazināt plaisu starp prognozētiem un iekasētajiem nodokļiem. Vienlaikus VID analītiķi vērtē, ka ļoti strauji tuvojas robeža, pēc kuras sasniegšanas nodokļu plaisas mazināšana kļūst ļoti lēna. Viens no jautājumiem, ko jaunā VID vadītāja solīja risināt, būs sadarbības uzlabošana ar iedzīvotājiem, vienkāršā valodā izskaidrojot likuma pantus.

Tāpat svarīgs uzdevums ir mazināt ēnu ekonomiku Latvijā. Tiesa, neskatoties uz to, ka bija doma šīs problēmas risināšanai nozīmēt vienu atbildīgo amatpersonu ,papildus pienākumus uzņemsies līdzšinējā VID vadītājas pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.