Pašā Latvijas piereobežā, dažus kilometrus pirms Krāslavas iepretim Krāslavas stacijai savā mājā, kas tajā pašā laikā ir arī darbnīca šoreiz satiekam tautas muzikantu un mūzikas instrumentu un skaņu rīku meistaru, kolekcionāru  Aleksandru Maijeru. Tieši šeit pirms nu jau vairāk kā gada tapa arī īpašais un izmēros iespaidīgais simtgades koncertuzveduma "Latgales gredzens" lamellafons.

Lamellafons ir īpaši radīts, unikāls  mūzikas instruments, kas sastāv no 38 māla podiem ar 38 plāksnēm jeb rezonatoriem, kas rada telpu, kurā skanēt 38 skaņām. Jaunradītais mūzikas instruments tapis cieši sadarbojoties ar diriģentu un Latvijas Radio kora māksliniecisko vadītāju Sigvardu Kļavu. Pirms vairākiem gadiem iepazīstoties ar citu Aleksandra radīto instrumentu, kas veidots no Actimel jogurta dzērienu trauciņiem, iekļaujot to arī vairākos Latvijas Radio kora projektos, atskaņojot Ērika Ešenvalda, Imanta Kalniņa skaņdarbus, radusies ideja arī par ko lielāku - lamellafonu, urš šobrīd apskatāms Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē.

Tomēr Aleksandra vienkāršajā un nelielajā mājoklī - darbnīcā ir iespēja redzēt arī citus meistara un viņa sievas Ingas darinātos mūzikas insrumentus un skaņu rīkus - stabulītes, lietus koki, svilpaunieki, vargāni, grabuļi, dūcēji, dažādi sitamie instrumenti un arī šis tas iepriekš neredzēts. Aleksandram patīk eksperimentēt un instrumenti te top gan no visdažādākajiem dabas materiāliem, gan saimniecības lietām un pat kanalizācijas caurulēm.