Pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš/ Edgars Točs šodien izcīnīja uzvaru Tokijas olimpisko spēļu turnīra otrajā spēlē, kas latviešiem bija pirmais mačs smiltīs. Savā pirmajā cīņā Tokijas smiltīs Pļaviņš/Točs ar 2-1 un pa setiem 13:21, 21:19, 15:11 pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas duetu Vjačeslavu Krasiļņikovu un Oļegu Stojanovski. Ar divām uzvarām divās spēlēs Pļaviņš/Točs B apakšgrupā ieņem pirmo vietu un nodrošinājuši vietu izslēgšanas turnīrā. Pirmajā spēlē Pļaviņš/Točs bez došanās kortā saņēma uzvaru pret čehiem, jo vienam no viņiem spēlēt neļāva pozitīvs Covid-19 tests.

Ja Mārtiņu Pļaviņu daudzi zina un atceras viņa veiksmīgo startu kopā ar Jāni Šmēdiņu Londonas olimpiskajās spēlēs, kur tika izcīnīta bronza, tad šodien īsta debija olimpiskajās spēlēs bija Edgaram Točam

32 gadus vecais Edgars Točs Latvijas pludmales volejbola elitē ir jau daudzus gadus, tomēr tieši šovasar Tokijā viņš piedzīvo savu debiju olimpiskajās spēlēs. Edgars dzimis un uzaudzis Madonā, bet izglītību ieguvis Daugavpils universitātē. Viņa mērķis savās pirmajās spēlēs ir ļoti konkrēts – izcīnīt medaļu, kā pirms deviņiem gadiem Londonā to paveica viņa pārinieks Mārtiņš Pļaviņš. Pirms iesaistīšanās pludmales volejbolā Edgars bija ļoti labs klasiskā volejbola spēlētājs, pārstāvot “RTU/Robežsardzes” komandu, bet skolas gados ļoti sekmīgi spēlēja arī basketbolu.

Šodien starta diena arī mūsu BMX riteņbraucējiem Helvijam Babrim un Vinetai Pētersone, kuri, debitējot olimpiskajās spēlēs, diemžēl nepārvarēja ceturtdaļfināla barjeru. Sportistu sniegumu komentē BMX riteņbraucēji Edžus Treimanis.

Latvijas šāvēja Agate Rašmane ieņem 28. vietu pēc pirmās dienas Tokijas olimpisko spēļu sacensībās šaušanā ar mazkalibra pistoli 25 metru distancē.

Raidījuma viesis - Artūrs Strēlnieks, 3x3 basketbola izlases piektais spēlētājs, kura nozīmi komandā arī izcēluši gan treneri gan baksetbolisti.