Latvijas pludmales volejbola pāris Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs nespēja sasniegt Tokijas olimpisko spēļu finālu. Pusfinālā latvieši divos setos ar 15:21 un 16:21 piekāpās norvēģiem Andersam Mūlam un Kristianam Sērumam. Pēc spēles sarunā ar Latvijas Radio latviešu volejbolisti atzina, ka norvēģi šodien bija labāki vairākos spēles aspektos un bija godam pelnījuši tikt finālā.

Olimpiskajās spēlēs sākušās arī modernās pieccīņas sacensības, un Latvijas sportists Pāvels Švecovs pēc pirmā sporta veida, paukošanas, ierindojas augstajā 7. vietā starp 36 sportistiem. Tiekoties ar katru no pretiniekiem 35 cīņās, Švecovs guva 22 uzvaras un 13 zaudējumus, summā tiekot pie 232 punktiem. Labākie paukošanā bija katrs par 25 uzvarām guvušie brits Džozefs Čongs un krievs Aleksandrs Ļifanovs, no kuriem Švecovs atpaliek par 18 punktiem.

5. augustā sacensības iesākās arī jaunajā olimpiskajā sporta veidā - karatē, kur svara kategorijā līdz 67 kilogramiem cīnijās Latvijas sportists Kalvis Kalniņš. Viņš sacentās B grupā, kur sākumā bija pieteikti kopumā seši sportisti, bet jau pēc pirmās cīņas savainojuma dēļ izstājās itālietis Angelo Krešenco. No palikušajiem pieciem cīnītājiem pusfinālā iekļuva labākie divi. Kalniņš četrās cīņās spēja gūt tikai vienu uzvaru, kas tika gūta ar 4:2 pret venecuēlieti Andresu Maderu Delgado, kā rezultātā grupā viņš palika ceturtajā vietā, pusfinālam nekvalificējoties.

Kalvim Kalniņam veltīta "Vizītkarte" un viņa sniegumu vērtē arī Latvijas Karatē federācijas ģenerālsekretāre Lāsma Avotiņa-Žaglova.