Studijas viešņa - Latvijas Paralimpiskās komitejas pārstāve Zane Skujiņa. Izglītības un zinātnes minitrijas parlamentārajam sekretāram Sandim Riekstiņam (JKP) telefonintervijā lūdzām skaidrot viņa izteikumus intervijā “Latvijas Avīzei”, par kuriem viņš jau publiski atvainojies.

Pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka 5. augusta rītā Tokijas olimpisko spēļu pusfinālā piedzīvoja zaudējumu divos setos, ar 21:23 un 13:21 piekāpjoties austrālietēm Mariafei Artačo del Solarai un Talikai Klensijai. Latvietēm šajā mačā bija 13 pieļautas kļūdas, kamēr Austrālijas pārim – septiņas. Spēlē par bronzas medaļām rīt pulksten 04:00 no rīta pēc Latvijas laika Graudiņai un Kravčenokai būs jātiekas ar iepriekš neuzvarētajām šveicetēm Joannu Haidrihu un Anuku Veržē-Deprē. Kā pēc šīs dienas pusfināla sarunā ar Latvijas Radio atzina Anastasija Kravčenoka, tad pie lielā pieļauto kļūdu daudzuma, iespējams, vainojams psiholoģiskais spiediens.

Latvijas airētājs Roberts Akmens 5. augustā noslēdza olimpisko spēļu smaiļošanas sacensības. 200 metru distances pusfinālā latvietis ierindojās ceturtajā vietā, kas ļāva kvalificēties A finālam. Pusfinālā finišu Akmens sasniedza 35,668 sekundēs, no uzvarētāja ungāra Kološa Čizmadijas atpaliekot par nedaudz vairāk kā pussekundi. Finālā viņš bija jaunākais no dalībniekiem un, startējot pirmajā celiņā, šoreiz finišēja kā pēdējais, kopsummā izcīnot astoto pozīciju. Zelta medaļu izcīnīja ungārs Šāndors Totka, no kura Latvijas smaiļotājs atpalika par gandrīz sekundi.

5. augustā sacensības iesākās arī jaunajā olimpiskajā sporta veidā karatē, kur svara kategorijā līdz 67 kilogramiem cīnās arī Latvijas sportists Kalvis Kalniņš. Viņš sacenšas B grupā, kur pirmajā cīņā šodien ar 3:8 piekāpās Abdelam Rahmanam Almasatfam no Jordānijas, bet turpinājumā ar 4:2 uzveica venecuēlieti Andresu Maderu Delgado. Grupas svarīgākajā cīņā Kalniņam gan neizdevās uzvarēt francūzi Stīvenu da Kostu, piekāpjoties ar 2:11.

Reportāža no svarcēlāja, bronzas medaļas ieguvēja Artūra Plēsnieka sagaidīšanas lidostā "Rīga"