Ministru kabinets sēdē 2. septembrī atbalstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pieprasījumu 2021. gada valsts budžetā paredzēt 8,3 miljonus eiro sabiedrisko mediju iziešanai no reklāmas tirgus. To pēc valdības sēdes paziņoja finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība").

Ministru kabinets šodien aiz slēgtām durvīm uzklausīja Finanšu ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par ministriju un valsts iestāžu papildus līdzekļu pieprasījumiem prioritāšu īstenošanai 2021.gadā. Sēdes laikā valdība paudusi apņēmību turpināt uzsākto kursu sabiedrisko mediju iziešanai no reklāmas tirgus. Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) informēja, ka valdība ir atbalstījusi Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes budžeta pieprasījumu.

Skatot kopumā deviņu neatkarīgo iestāžu pieprasījumus par papildu finanšu līdzekļu piešķiršanu 2021. gada budžetā, tie visi ir atbalstīti ar "nelielu korekciju" attiecībā uz attīstībai paredzētajām naudām. Tā kā valsts nākamā gada budžets būs ar gandrīz 1,2 miljardu eiro deficītu, kas būs 3,9% no valsts iekšzemes kopprodukta, "attīstības jautājumi ir jāatliek uz nākamajiem gadiem", norādīja finanšu ministrs.