Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


"Nenoliedzu, ka nav raganu, mošķu, zaudējumu dzīvē, ar to tikt galā var palīdzēt vecāki. Nevajag noliegt, nevajag melot bērniem, ka tā nav, kaut vai skatoties, kas pasaulē notiek," sarunā par bērnu bailēm pieredzē dalās trīs dēlu mamma Laura Bluša.

Neatbalstu, ka saka bērniem, nē, ļauno nav, nav noziedznieku, nebaidies. Jāpasaka, ka viņi ir, bet tu vari mēģināt rast risinājumus, kā ar to sadzīvot. Vienmēr nevarēs atskriet pie mammas un ierāpties klēpī.

Bailes ir vienas no spēcīgākajām emocijām. Bailes ir reakcija uz reālām vai iedomātām briesmām, kuras izjūtam kā reālas, Bailes cilvēks piedzīvo jau pirmajās dzīves minūtēs un tās pavada tā vai citādi cilvēku visu viņa dzīvi. Ģimenes studijā saruna par bērnu bailēm, bailīgumu un baidīšanu, par pārdzīvotu baiļu ietekmi un to, kāpēc bērniem patīk "šausmenes" - filmas un izrādes par mošķiem un vampīriem vai šādi sižeti pasakās. Vai baidīšanās ir normāls attīstības posms un vai nav vecāku lielākā kļūda audzināšanas nolūkā baidīt bērnu? Par bērnu bailēm un baidīšanos diskutē RSU Psihosomatikas klīnikas ārsts-rezidents, psihoterapeits Artūrs Miksons, psiholoģe centrā “Dardedze” Kristīne Jozauska, trīs bērnu mamma Laura Bluša un mamma, projekta “Kinopunkts” vadītāja Maija Kalniņa.

Psiholoģe Kristīne Jozauska norāda, ka veselīgās bailes darbojas kā aizsargmehānisms un ir arī neveselīgās bailes, kas veidojas no iemācītās pieredzes vai piedzīvota notikumu. Neveselīgās bailes var pārvērsties lielās dzīves grūtībās. Veselīgās bailes vienkārši ir, un katrā attīstības posmā bērns pārvar kādus izaicinājumus.