Garais skolēnu brīvlaiks tūlīt sāksies, un daudzās ģimenēs plāno, kā bērniem to jēgpilnāk pavadīt. Pusaudžiem tā ir arī iespēja pastrādāt. Skolēni iespējas pastrādāt vasarā meklē ne tikai ar Nodarbinātības valsts aģentūras starpniecību. Nereti nopelnīt kabatas naudu piedāvā arī bērnu vecākiem pazīstami darba devēji. Kāda ir droša vasaras darba meklēšanas stratēģija un vai vasaras darbs var būt atspēriena punkts tālākai karjeras izvēlei, Ģimenes studijā analizē Nodarbinātības valsts aģentūras eksperte Kerolaina Pastare, lidostas „Rīga” Personāldaļas pārstāve Sanita Šaitere, karjeras konsultante Elita Dombrava un mamma Laura Buivida, kura meklē darbu 13 gadus vecai meitai.

Par darba iespējām reģionos sazināmies ar Daugavpils domes Jaunatnes nodaļas vadītāju Gunitu Vanagu un Priekules novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieku Ainaru Cīruli.

Kā pareizi rīkoties, lai bērnam vasarā būtu garantēts ne tikai darbs, bet arī godīga samaksa, stāsta kustības "Atkrāpies" pārstāve Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Salmiņa.