Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Lieldienu nedēļā Ģimenes studijā tiekamies raidījumu ciklā „Laimīgs ģimenē, lai kāda tā būtu”. Šoreiz saruna ar un par ģimenēm, kurās aug nedziedināmi slims bērns. Saruna par ikdienu ģimenē -  par vajadzībām un palīdzību, par grūtumu un prieka mirkļiem. Visbiežāk tieši apkārtējie nezina, kā reaģēt, ko darīt, tāpēc arī šķiet būtiski par to runāt. Jo nav jau šaubu, ka arī šajā ģimenē svētki ir un būs. Šoreiz savu stāstu mums uzticēja Maksima mamma Inga. Viņa ir brīnišķīga, skaista un ļoti spēcīga sieviete, kura spēj sajust sava slimā dēla vajadzības vispārākajā pakāpē. Bet stāsts, ko uzklausa Ģimenes studija, šķiet, ir smagākais šajā raidījumu ciklā, bet arī ļoti iedvesmojošs.

Paliatīvā aprūpe ir drošības spilvens ģimenei, kurā ir nedziedināmi slims bērns. Ja bērnu nevar izārstēt, nenozīmē, ka viņam nevaram palīdzēt. Studijā par paliatīvās aprūpes nodrošināšanu nedziedināmi slimiem bērniem un viņu ģimenēm stāsta Bērnu paliatīvās aprūpes dienesta un biedrības valdes priekšsēdētāja daktere Anda Jansone, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vecāku iniciatīvas grupas pārstāves, mammas Vineta Grigāne-Drande un Ilze Nolberga.

Sabiedrības atbalstu Bērnu paliatīvās aprūpe biedrība lūdz, lai nodrošinātu speciālistu vizītes pie ģimenēm mājās, jo ģimenēm, kurās ir slims bērns, tas ir svarīgi. Tāpēc ik gadu pavasarī tiek organizēta akcija “Uzzied eņģeļu koks”. Tās laikā pret ziedojumiem biedrība izplata koku un krūmu stādus lielākajos Latvijas stādu gadatirgos.

Mūsdienās ģimene ir visai plašs jēdziens un reālā situācija ne vienmēr ir tieši tāda, kādu to stereotipiski iedomājamies. Raidījumā Ģimenes studija, gaidot Lieldienas, vēlamies lauzt tradicionālo priekšstatu un ļaut uz ģimeni palūkoties arī ārpus ierastā rāmja. Mazliet mainīt sabiedrības attieksmi, stereotipus un pavērt durvis arī uz citiem stāstiem.