Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Uzņēmējspējas var apgūt tikai praksē. To nevar apgūt teorētiski. Varam iemācīties teoriju, kas ir ekonomika, varam iemācīties formulas, bet no tā uzņēmīgāki nekļūsim.

Būtiska ir izglītības sistēmā praktiskā izglītība, mācīšanās caur pieredzi. Skolēnu mācību uzņēmumi ir labs piemērs tam.

Labi būtu, ja šādu praktisku pieredzi, kā būvēt kaut ko no nulles ar paša rokām un zināšanām varētu gūt katrs skolēns. Vērtīgi būtu, ka katrs skolēns izveidotu vienu skolēnu mācību uzņēmumu.

Nav tik svarīgi, cik no viņiem tiešām dzīvē kļūs par uzņēmējiem, svarīgi, ka skolēniem veidojas pārliecība, ka var izdarīt, ko iecerējuši. Jauniem cilvēkiem bieži trūkst uzņēmība un pašpārliecinātības, lai sasniegtu ko vairāk, nekā iecerējuši vecāki.

Kur aug mūsu nākamie Ričardi Brensoni un Stīvi Džobsi? Ģimenes studijā spriežam par jauniešu biznesa izglītību, skolēnu ieinteresētību un panākumiem, dibinot mācību uzņēmumus, kā arī par uzņēmējdarbībai nepieciešamo spēju un prasmju mācīšanu ikvienam skolēnam, lai viņš būtu pozitīvi noskaņots pret uzņēmējdarbību un varētu plānot savu karjeru. Raidījuma viesi: biedrības "Junior Achievement Latvija" (JAL) valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns, Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas sākumskolas skolotāja Solvita Lauzēja, kura konsultē gan pamatskolas, gan vidusskolas skolēnus uzņēmējdarbībā, Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieks Andris Kāposts, JAL Līderu programmas 2015 absolvents un Skolēnu mācību uzņēmuma vadītājs un Māris Plūme, Swedbank Komunikācijas pārvaldes vadītājs un JAL Padomes loceklis.