Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Viena no lielākajām problēmām jauniešu vidū ir neiedziļināšanās uztura jautājumos, jo veselības problēmas, ko izraisījušas neveselīgās maltītes, par sevi liek manīt krietnu laiku pēc našķu un ātro uzkodu notiesāšanas. Kā mazināt ieradumu spēku un reklāmu ietekmi bērna ēšanas paradumos, spriežam Ģimenes studijā. Vai iespējams mainīt jauniešu ēšanas paradumus, diskutē divu dēlu mamma, bloga "viens plus viens" autore Laura Grēviņa, institūta BIOR uztura speciāliste Inese Siksna un Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes pasniedzēja, pedagoģijas maģistre, mājturības un tehnoloģiju metodikas speciāliste Lolita Šelvaha.

Brokastis par nozīmīgu ēdienreizi uzskata un katru rītu pirms došanās uz skolu ēd tikai piektā daļa jauniešu vecuma grupā no piektās līdz devītajai klasei, noskaidrots SDKS un "Rimi Latvia" veiktajā aptaujā. Vairums jauniešu šajā vecumā ietur trīs maltītes dienā, bet silta maltīte visbiežāk ir divās ēdienreizēs.

Aptaujas rezultāti atklāj, ka trīs ceturtdaļas jauniešu savas zināšanas par veselīgu uzturu vērtē kā labas un teicamas. Tiesa, jauniešu ēšanas paradumi šīs zināšanas neatspoguļo – vairums aptaujāto vismaz pāris reizes nedēļā starp ēdienreizēm mēdz našķoties ar neveselīgiem kārumiem – saldumiem un dažādām sāļajām uzkodām. Kā norādījuši paši jaunieši, par veselīgu uzturu ģimenēs tiek runāts reti, bet 13 procentos gadījumu netiek runāts nemaz.