Ikvienā vecumā pieskārieni ir nepieciešami sajūtai, ka dzīvoju. Pieskāriens cilvēkam ir kā saule dabā, kas palīdz augt un attīstīties, atzīst raidījuma Ģimenes studija viešņas.

Rokasspiedieni, apskāvieni, draudzīga uzklapēšana uz pleca un citi pozitīvi, ne-erotiski pieskārieni uzlabo fizisko un emocionālo pašsajūtu. Ja to trūkst, cilvēki nereti piedzīvo trauksmi un depresiju. Cik bieži tad jāapskaujas, lai vairotos mīlestības hormons un vai bērnus un vecus ļaudis vajadzētu apskaut biežāk,Ģimenes studijā atklāj dūla apmācībā Aivija Stugle-Govore un klīniskā psiholoģe no “ReCure” centra Kristīne Balode.

Daudzas foršas lietas, ko varam iegūt ar pieskārienu kultūra. Tā ir jāattaujā un jākopj. Ikdienas stresainajā situācijās un pienākumu gūzmā cilvēki jūtas harmoniskāki, ja izmanto pieskārienus. Apskaujoties mazinām hormonus, ko izraisa stresainā vide ap mums.

Pieskāriens – tas ir par izdzīvošanu, tie ir vajadzīgi cilvēkam ikvienā vecumā. Bērnu līdz 2 – 3 gadiem var un vajag ņurcīt un burzīt pa rokām, vairāk sarunāties caur pieskārienu, lai iedotu dzīvē drošu pamatu zem kājām.