Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Drosme ir nepieciešama, lai atļautos sapņot lielus sapņus, rūpētos par līdzcilvēkiem un spētu pateikt nē. Diemžēl daudzi jaunieši atzīst, ka būt drosmīgiem viņiem traucē bailes no neizdošanās vai zaudējuma, vai nokļūšanas neērtā situācijā, kā arī spiediens no citu cilvēku puses un pārliecības trūkums par sevi un saviem spēkiem. Vai situāciju mainīs motivācijas programma MOT, kas pašreiz tiek iedzīvināta vairākās Latvijas skolās, atbildi meklējam Ģimenes studijā

"MOT – izvēlies drosmi" ir iedvesmojoša motivācijas programma mūsdienīgiem Latvijas skolu jauniešiem. Tā sola stiprināt jauniešu pašapziņu, mērķtiecību, arī prasmi pateikt nē nevēlamām izvēlēm, motivēt veikt apzinātas izvēles un vairot drosmi rūpēties par citiem. Pagaidām programmā iesaistīti 450 skolēni piecās skolās. Vai var jau runāt par pirmajiem rezultātiem un kā programma varētu attīstīties turpmāk, Ģimenes studijā diskutē MOT Latvija vadītāja un trenere Ilze Paidere-Staķe, Ogres Valsts ģimnāzijas direktore Aina Bērce, pamatskolā "Rīdze" 7. skolniece MOT programmas dalībniece Ernestīne Žukovska un personīgās izaugsmes treneris Dainis Zaltans.

Programmas pirmsākumi meklējami Norvēģijā, mot tulkojumā no norvēģu valodas arī nozīmē drosme. Un programmas uzmanība pievērsta trim drosmes aspektiem – drosmei dzīvot savu dzīvi, nekopējot citu, drosmei rūpēties, drosmei pateikt nē.

Drosme pateikt nē nav saistīta tikai ar tradicionālo izpratni pateikt nē cigaretēm vai vardarbībai, bet arī drosmi noteikt prioritātes - pateikt nē vienai izvēlei, tā pasakot kaut kam nozīmīgākam jā.

Drosme rūpēties ir izvēle iekļaut visus klasesbiedrus, jo arvien aktuāla tēma skolā ir par atstumtajiem, citādajiem vientuļajiem, nepieņemtajiem