Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Jau divdesmit gadu Latvijā darbojas SOS ciemati - mājas bērniem, kuri zaudējuši savu vecāku aprūpi. Kāds ir SOS ģimenes modelis, kas SOS ģimenes un SOS ciematus atšķir no bērnu namiem, un vai vienmēr stāsts par dzīvi SOS ģimenē ir stāsts ar laimīgām beigām, interesējamies Ģimenes studijā Lieldienu nedēļas raidījumu ciklā „Laimīgs ģimenē, lai kāda tā būtu”. Latvijā ir divi SOS ciemati - Valmierā un Īslīcē Bauskas pusē. Par SOS ciematiem stāsta SOS Bērnu ciematu asociācijas vadītāja Ilze Paleja, SOS mamma no Valmieras Iveta Kupča un psiholoģe Dace Beināre.

Mūsdienās ģimene ir visai plašs jēdziens un reālā situācija ne vienmēr ir tieši tāda, kādu to stereotipiski iedomājamies. Raidījumā Ģimenes studija, gaidot Lieldienas, vēlamies lauzt tradicionālo priekšstatu un ļaut uz ģimeni palūkoties arī ārpus ierastā rāmja. Mazliet mainīt sabiedrības attieksmi, stereotipus un pavērt durvis arī uz citiem stāstiem.

Ģimenes studija devās uz Īslīci uz SOS ciematu, kur lieliskā SOS mamma Anita Ozola jeb kā bērni viņu dēvē - Anitiņa, vairākkārt sarunā uzsver, ka pie mums viss notiek kā īstā ģimenē. Arī te ir savas rūpes, bērnu sajūtas, stāsti, grūtie brīži un tāpat prieka mirkļi. Par spīti tam, ka bērniem aiz muguras katram savs stāsts. Lai gan Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija šogad svin savu 20.dzimšanas dienu, ne vienmēr esam ieraduši par bērniem SOS ciematos domāt, kā par ģimeni un ne visi zina, kā rit ikdiena, piemēram, Īslīces ciemata mājiņā „Kļaviņas”.