Līdz 2021.gadam jāpanāk, lai Latvijā nebūtu neviena bērna bērnunamos, tā norādījis labklājības ministrs Jānis Reirs. Tas ir arī atbalsta programmas „Plecs” mērķis. Un pirmais programmas darbības pusgads parādījis, ka tas tiešām ir iespējams.

Atbalsta programma “Plecs” sniedz praktisku un emocionālu speciālistu palīdzību cilvēkiem, kuri ir gatavi kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju, viesģimeni, kā arī  sniedz atbalstu tām ģimenēm, kurās bērns jau ienācis. Raidījumā Ģimenes studija atskats uz „Pleca” darbības pirmo pusgadu - kādi ir pašreizējie rezultāti un kādi nākotnes izaicinājumi. Raidījuma viešņas: atbalsta programmas uzņemošajām ģimenēm „Plecs” vadošā eksperte Līga Tetere, ģimenes psihoterapeite Andrija Likova, bērnu namu problēmas "iekustinātāja", jaunā audžumamma Zane Reķe un Kurzemes reģiona audžuģimeņu biedrības „Estere” vadītāja Margita Grulle.

„Šobrīd Latvijā 800 bērni atrodas institucionālā aprūpē. Tas ir lielisks sasniegums. Tas mūs visus, kas šajā nozarē strādā, parāda lieliskā gaismā, ka varam, ka saprotam bērnu vajadzības,

esam atsaucīgi kā cilvēki, esam līdzcietīgi, zinām, ko vajag bērniem un esam gatavi to dot,” gandarīta par paveikto Līga Tetere.