Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Raudot efektīvi var pārstrādāt emocijas. Lielākiem ir iespēja izspēlēties, vēl lielākiem izrunāties un pat izsmieties. Bēbītim vienīgais instruments, lai tiktu galā ar emocijām, ir raudāšana, raidījumā Ģimenes studija atklāj psihoterapeite Vita Kalniņa.

Protams, tas ir arī veids, kā dod ziņu, ka kaut kas nav kārtībā, grib ēst, gaisma par spožu vai autiņš pārāk pilns.

Cita veida mazulītim nav, kā ziņot pieaugušajiem, ka kaut kas nav kārtībā, piekrīt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pediatre Zanda Pučuka.

Raudāšana ir viena no maza bērna pamatvajadzībām. Kā vecākiem saprast savus mazuļus, kā nomierināt un kurās situācijās var teikt, ka bērns raud par daudz, uz šiem un citiem jautājumiem atbildes meklējam raidījumā Ģimenes studija.

Bērniņš pirmajā pusgadā drīkst raudāt pat stundu, pusotru, līdz pat trīs stundām dienā atsevišķos gadījumos, bilst Kalniņa.

Ja zīdainis raud vismaz trīs stundas diennaktī, vismaz trīs dienas nedēļa un trīs nedēļas no vietas, tad var runāt par pārmērīgi satrauktu zīdaini. Protams, reti kura mamma to spēj izturēt.

Pučuka uzskata, ka daudzām sievietēm gaidas nesakrīt ar realitāti, kad bērniņš ir piedzimis, un diskomforts rodas salīdzinot ar citu pieredzi. Viņa ir saskatījusies romantiskas filmas par mierīgi guļošu zīdainīti, lasa internetā komentārus, ka viens guļ piecas stundas no vietas. Ir grūti sākumā savu bērniņu saprast. 

Bērna raudāšanai var būt arī medicīniski iemesli. Bet reizēm vecākiem trūkst prasmes nomierināt, reizēm pietiek paņemt rokās uz samīļot un neuztraukties, ka bērns pieradīs pie rokām un bērnu izlutinās. Un nav jāmeklē dziļi medicīniski iemesli, vērtē daktere.