Pēc divarpus nedēļām slēdzamā Āgenskalna tirgus drupas nu sevis cildināšanai izmanto politiķi. Pozīcijas domnieki tirgus izputināšanā mazgājas balti un vaino ilggadējo nomnieku. Savukārt opozīcija izmanto iespēju uzlēkt uz Āgenskalna tirgus pēkšņā slavas viļņa, lai medijos izceltu sevi. Opozicionāri šodien pie Rīgas rātsnama arī aicināja tautu uz mītiņu ar cēlu mērķi glābt Āgenskalna tirgu.

Taču tieši politiķi lielā mērā ir atbildīgi par Pārdaugavas sirds apstāšanos, un viņi arī būs atbildīgi, vai tā reiz atkal pukstēs. Līdz janvāra vidum tikai trīs mēnešus amatā sabijušajam «Rīgas centrāltirgus» vadītājam uzdots nākt klajā ar idejām, ko ar bēdubrāli Āgenskalnā iesākt.

Divarpus nedēļas pirms tirgus slēgšanas lielajā angārā strādā vairs tikai daži pārdevēji. Stendu īpašnieki ar Latvijas Radio runāt negrib, nosakot, ka jau tikuši pie vietām «Rīgas centrāltirgū». Sarūgtinājumu neslēpj pārdevējas, kam jāstrādā aiz vitrīnām. «Tas ir skaidra lieta, ka tirgus ir pārtirgots, ka to vajag atbrīvot no nomniekiem un pārdot!» izsaucas gaļas tirgotāja Sandra, kas tur strādā 15 gadu.

Savukārt mājražotāja Lija Āgenskalnā jau 25 gadus piedāvā marinētus un skābētus gurķus, kāpostus, ievārījumus, svaigus augļus, dārzeņus un citu produkciju. «Nu, smagi, ļoti smagi!» Lija saka par gaidāmo gadumiju. Darbu nāksies pārtraukt sezonas vidū, tāpat žēl esot pircēju. Savukārt pircējam Kristapam pašam ir žēl, ka nevarēs vairs uz tirgu mērot ierasto ceļu «pēc kauliņiem suņiem vai šokolādes pankūkas sev». Viņš piemin sazvērestības teorijas, ka tirgus tiek slēgts apkārt sacelto lielveikalu lobija dēļ.