Ir jāceļ liela līmeņa diskusija, kurā šīs lietas ir jāpārrunā ar pašvaldību vadītājiem un, teiksim, jānoliek šeit ir divas lietas. Viena lieta ir izdevīgā nauda un pašvaldības labumi un otrā lieta ir cilvēks un viņa nākotne, un patiesībā visas mūsu sabiedrības nākotne. Mēs kā valsts paši būsim vainīgi pie tā, ka viņiem ir rūgtums. Bez tā, ka viņiem bērnībā ir nodarīts pāri, valsts ir viņiem turpinājusi darīt pāri.

Jāatļaujas prognozēt, ka šie fakti diez vai apstiprināsies. Katrā ziņā iepriecinoši bija arī tas, ka Labklājības ministrijas Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas attiecīgās nodaļas vadītāja arī teica, ka saņemto sūdzību skaits gada laikā ir ap tūkstoš, bet apstiprinās ap 7%.


Nedēļas garumā pētniecības ciklā „Sistēmas bērni” esam stāstījuši, kas notiek Jelgavas bērnunamā. Par dažādiem pārkāpumiem un iespējamiem vardarbības gadījumiem, kas fiksēti daudzos iesniegumos bērnu tiesības sargājošajām iestādēm un kas nonākuši Latvijas Radio rīcībā. Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija izmeklēšanas laikā konstatējusi bērnu tiesību pārkāpumus tieši no personāla puses. Likšanu kaktā un sodīšanu ar piespiedu gulēšanu. Trīs bērnunama atstādināto darbinieču atbildību gan turpinās vētīt vēl visu atlikušo gadu, bet neoficiāli izskanējusi informācija, ka viena audzinātāja drīzumā varēšot atsākt darbu. Pēdējā šīs nedēļas ierakstā vērtējam, kā vardarbības gadījumi un citi pārkāpumi Jelgavā varēja notikt gadu no gada un kas par to ir atbildīgs? Kad tas mainīsies?