Pretrunīgi vērtēts, daudzās ārvalstīs neaktuāls, bet atļauts un piemērots paņēmiens dzemdībās Latvijā - Kristellera paņēmiens. Literatūrā to apraksta šādi: dzemdību laikā ar plaukstas pamatni vai apakšdelmu uzspiež paribē, vēdera augšdaļā, un tā palīdz bērnam piedzimt. To parasti pielieto satraucošās situācijās. Taču mediķi šo seno paņēmienu dzemdībās interpretē dažādi. Ne reizi vien māmiņas tieši šo paņēmienu atceras kā šausminošu, pat vardarbīgu pieredzi, īpaši, ja mediķis spēcīgi spiež vēderu, vai pat guļas virsū. Vai tiešām to vajadzēja, vai arī bez tā būtu bijis vēl sliktāk – šādi jautājumi parādās pēc sliktas pieredzes stāstiem medijos. Par Kristellera paņēmienu un par to, kā patiešām trūkst dzemdībās – raidījumā Īstenības izteiksme.

"Ar rociņām viņš ir aktīvs, tagad ar kājiņām paliek beidzot aktīvāks, un sāk ar acīm līdzi sekot līdzi skaņām, interesantāk viņam jau paliek," stāsta mamma.

Visi trīs – jaunie vecāki un Latvijas Radio žurnāliste – stāvam pie viņu mazā bērna gultas. Puisēnam tagad ir nepilni divi mēneši, viņš guļ uz sāna, kamēr tētis paijā viņa muguriņu, jo viņam pēc pusdienām mazliet sāp vēders. Tas liekas nieks, jo vēl pirms mēneša mazais bija ieslēgts pamatīgā ģipsī, par ko nu liecina tikai fotogrāfijas mammas telefonā. Divas nedēļas ieģipsētas bija abas kājas un vēders līdz pusei. To, ka kaut kas nav kārtībā ar dēla kāju, jaunie vecāki pamanīja dienā pēc dzemdībām:

"Vīrs pamanīja vakarā, ka viņš tā jocīgi tur to kājiņu, - viena kājiņa vienkārši tā kā uz augšu bija, otra vairāk karājas lejā, un vīrs man jautāja, kāpēc viņš tā jocīgi to tur," skaidro mamma.

Kā mazulis ieguva lūzumu, slimnīcā vecāki skaidras atbildes neguva, tāpēc paši sāka šķetināt, kas tad īsti notika pavisam īsajās 40 minūšu dzemdībās. Bērna vecāki lūdza savus vārdus un slimnīcas nosaukumu raidījumā neminēt. Īsi raksturojot - abi ir vecumā virs 20 gadiem, abiem pirmais bērns, ar prieku gaidīts.