Izmirstošie lauki. Lēna ekonomikas attīstība. Ar šiem vārdu savienojumiem Latgales reģionu mēdz asociēt daudzi - gan Latgales, gan pārējās Latvijas iedzīvotāji. Jaunieši aizbrauc uz Rīgu vai emigrē uz ārzemēm, atgriežoties mājup Latgalē tikai brīvdienās vai svētku reizēs. Vien retais pieņem lēmumu palikt vai atgriezties uz dzīvi Latgalē. Tomēr kas motivē šos cilvēkus pamest savu komforta zonu un dzīvot dzīvi reģionā, neskatoties uz grūtībām?

Projekts “Uzdrīkstēties. Atgriezties” trīs multimediālos stāstos par radošiem cilvēkiem, kas atgriezušies no dzīves Rīgā vai ārzemēs, meklē atbildes uz šo un daudziem citiem jautājumiem par radošu cilvēku dzīvi reģionā.

Evija Piebalga: Dzīvojot reģionā, saredzēt pievienoto vērtību savam darbam

Evija Piebalga jau gadu īsteno savu personīgo atgriešanās projektu – ikdienā divu bērnu mamma un biznesa inkubatora projektu vadītāja, viņa ilgus gadus savu dzīvi saistīja ar Rīgu, bet šobrīd ir atgriezusies uz dzīvi Latgalē.

Evija ir trīsdesmitgadniece, vēl nesen viņa galvaspilsētā strādāja banku un valsts sektorā, bet pirms dažiem gadiem viņa Riebiņu novadā nopirka lauku īpašumu. Dzīvot pie vecākiem viņa gan neatgriezās, bet savu dzīvi iekārtojusi Rēzeknē, kur šobrīd sniedz atbalstu jaunajiem uzņēmējiem.  Lai arī nosaukums neliecina par profesijas kreatīvajām izpausmēm, viņa savu darbu LIAA Rēzeknes biznesa inkubatorā sauc par radošu.

Alvis Berngards: dizaina domāšana kā atslēga reģiona attīstībai

Kā grafiskais dizaineris Alvis redz iespēju mainīt reģionu, izveidojot vienotu dizaina stratēģiju un kopīgu platformu. Tā ļautu radošiem cilvēkiem reģionā, līdzīgi kā to jau dara informācijas tehnoloģiju uzņēmēji, strādāt pie kopīgiem projektiem Rīgā vai ārvalstīs.

Ieva Saliete: klavesīns Latgalē neliedz koncertēt Eiropā

Ieva Saliete ir klavesīniste, kas 15 gadus dzīvojusi Vācijas pilsētā Freiburgā, pirms vairākiem gadiem atgriezusies Latvijā un uzsākusi dzīvi Rēzeknes pievārtē.

Projekta autore: Baiba Baltace-Saukāne