Kultūras notikumus šajā nedēļā pārrunā Ingvilda Strautmane un Zigfrīds Muktupāvels, atgādinot, viņuprāt, interesantākās šīs nedēļas Kultūras Rondo sarunas un iepazīstinot ar spilgtākajām kultūras norisēm nākamajā nedēļā.

Londonā 10.aprīlī atklāja vienu no lielākajām un prestižākajām grāmatu mesēm Eiropā – Londonas Grāmatu tirgu. Centrālā loma šogad tajā piešķirta Baltijas valstīm. Latvija, Lietuva un Igaunija ir šī Londonas grāmatu tirgus fokusa valstis, mēs esam centrā, mēs esam tā kā aplis – it kā kopā un tomēr atsevišķi.

Oriģinālbaleta "Antonija #Silmači" centrā sievietes dramatiski traģiska mīlestība. Vakar Latvijas Operas un baleta teātrī bija pirmizrāde komponista Jura Karlsona un horeogrāfa Aivara Leimaņa balets „Antonija #Silmači”.  Balets radīts, iedvesmojoties no  Rūdolfa Blaumaņa lugas „Skroderdienas Silmačos” motīviem. 

Pēc 16 gadu pārtraukuma Rīgā atkal var aplūkot ievērojamā Latvijas diasporas mākslinieka Lara Strunkes darbus. Izstāde “Aiza” būs apskatāma Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā līdz 11. maijam. Izstādē aplūkojami 48 Lara Strunkes darbi, lielākoties pēdējos gados tapuši darbi, kā arī daži retrospektīvi darbi, kurus vieno mākslinieka iecienītais motīvs - aiza. 

9. aprīlī Parīzē Orsē mākslas muzejā atklāja izstādi „Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs”, ko veido četri Baltijas valstu nacionālie mākslas muzeji. Izstādes virskurators ir Eiropas simbolisma pētnieks Rūdolfs Rapeti, viņš ir arī šīs izstādes idejas autors. Latvijai par īpašu pārsteigumu kļuva izstādes reklāmas plakātam izvēlēta Johana Valtera glezna „Zemnieku meitene”.