Annele Slišāne smej, kad viņa kaut kur iet ar saviem darbiem, pēc viņas vienmēr paliek zāļu tēju paklājs. Tomēr Annele Slišāne nav tikai zālīšu pazinēja un īsts dabas bērns, viņa ir tekstilmāksliniece, audēja, rokdarbniece un skolotāja, un, kas nav mazsvarīgi, – daudzbērnu mamma, kas, kā viņa atklāj sarunā, dod vēl lielāku spēku un šķiet arī nedaudz vairāk laika visa pagūšanai un savu sapņu īstenošanai.

Pirmo reizi ar tekstilu iepazinusies jau agrā bērnībā, nu Annelei stelles ir gan dzimtas mājās Viļakas novada Zeļčos, gan Rīgas dzīvoklī.

Ar saviem darinājumiem - segām, grīdceliņiem, paklājiem, gobelēniem Annele piedalījusies daudzos amatnieku tirgos Brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Kalnciema ielas kvartālā. Katru gadu ar saviem darbiem viņa piedalās arī Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotajā Mūsdienu Amatniecības festivālā. Viņa auž ne tikai no auduma strēmelītēm, vilnas dzijas, kokvilnas, lina, bet arī no dažādiem dabas materiāliem, kā arī no otrreiz lietojamām izejvielām - polietilēna, papīra, avīzēm - netradicionālu materiālu savienojot ar tradicionālo aušanas tehniku.

Tieši pirms gada 2016. gada augustā Annele uzsāka arī darināt savu īpašo dāvanu Latvijai 100 gadu jubilejā "100dečiLatvijai", kur katrs darbs ir unikāls un top no gluži cita materiāla.

Mākslinieces dāvana valsts jubilejā jau pusē – vairāk nekā 50 dažādas segas, kurās ieaustas Latvijas krāsas, smaržas un vietējie izejmateriāli. Katram izaustajam simtgades deķim Annele ir uzrakstījusi arī stāstu, tie visi publicēti viņas sociālajā tīklā facebook.com.

Mīlestība uz rokdarbiem un aušanu Annelei nāk no vecāsmātes, lai arī, vecomāti aužot pie stellēm - viņa neatceras. Mākslinieces radošās personības veidošanā daudz devis arī viņas nu jau aizsaulē aizgājušais tēvs, literāts, folklorists, kultūras un sabiedrisks darbinieks Antons Slišāns.