Daudzveidīgs, savdabīgs un no citiem atšķirīgs komponists – tā Uģi Prauliņu raksturo kolēģi. Viņa mūzika skan ne vien Latvijā. Nupat kora mūzikas pirmatskaņojums noticis Austrijā, veltīts diriģenta Franca Hercoga vadītajam Austrijas kamerkorim „vokalforum Graz” 30. jubilejā, nākammēnes cits jaundarbs korim tiks pirmatskaņots Kanādā, arī tā būs kormūzika ar Māra Čaklā tekstu, tulkotu angļu valodā.

Jautājums, veidojot šo Laimas Slavas radiostāstu par Uģi Prauliņu, autorei bijis, cik tālu skatīties pagātnē, jo darbojies dažādos ansambļos,  viņš rakstījis mūziku arī vairākām kinofilmām, vadījis Latvijas komponistu savienību.

Laima Slava izvēlējusies šādus akcentus:

muzikālā sezona Ērmaņu muižā,

Rīgas festivāls un koncerts 60. jubilejas mēnesī, 

atskats nesenā pagātnē un nominācija Grammy balvai,

protams, arī  Prauliņu dzimta - visa pamats.

Šajās dienās atklāta arī vasaras koncertsezona Ērmaņu muižā, kurā Uģis kopā ar sievu Ingu Prauliņu saimnieko kopš 2010. gada, bet jau nākamajā gadā tur skanēja mūzika. Pie  Uģa autore devusies uz viņa Rīgas māju, te arī apkārt daudz zaļumu, protams, Ērmaņos būtu tuvāk dabai un klusumam, Malienas noskaņai.

Ērmaņu muižas kungu māja ir viens no izcilākajiem 19. gadsimta koka arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Pamazām muiža atdzimst, un ļaudis no tuvākās apkārtnes vasaras mēnešos te sabrauc baudīt mūziku. Koncertsezona muižā aizsākusies 2011.gadā, un šī ir jau septītā sezona. Lielākoties koncerti notiek muižā, protams,  Etnonakts nav iesprostojama telpās, taču bijuši koncerti, kurus nevarēs aizmirst kaut vai dabas mistērijas dēļ, un Uģis Prauliņš prot uzburt vizuālu ainu. Tiekos ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas  akadēmijas profesoru Aldi Liepiņu, lai no viņa paša dzirdētu gan par Ērmaņu muižas koncertiem, gan par to rīkotāju un namatēvu Uģi Prauliņu.

Ērmaņu muižas šīs vasaras koncerta afiša vēsta par vizuālu un muzikālu notikumu 17. jūnijā, kad ir komponista dzimšanas diena. Savukārt nedēļu agrāk, 9.jūnijā (Rīgas festivāla ietvaros) notiks Uģa Prauliņa jubilejas koncerts, kurā skanēs 2001. gadā sarakstītais „Te Deum Laudamus", arī  jaundarbs ērģelēm „Fantāzija Nr.2” .

Īpašs ir 2012. gads, kad Uģi Prauliņu izvirzīja prestižajai Grammy balvai, par skaņdarbu „Lakstīgala” korim un blokflautām, ko atskaņoja Dānijas Nacionālais vokālais ansamblis un soliste Mikela Petri.  

Sarunas laikā Uģis ierauga, ka ārā izgājusi mamma, kurai ļoti cienījams vecums, 91 gads, un sākusi rosīties dārzā. Kad Uģa mamma Inta Ruka - Prauliņa ir ienākusi iekšā, saruna arī ar viņu. Inta Ruka - Prauliņa ir bijusī volejboliste, joprojām sportiski slaida auguma, pie sienas arī viņas tēva Alfrēda Ruka fotoportrets, viņš bijis soļotājs, viens no biedrības „Marss” dibinātājiem. No garā stipras un bagātas dzimtas nāk komponists Uģis Prauliņš.