Daugavpilī dzimušais basbaritons Rihards Mačanovskis ir viens no vadošajiem Latvijas Nacionālās operas solistiem, dzied uz šīs skatuves jau 15 gadu, un lomu sarakstā rindojas jau ap trīs desmiti dažādu tēlu, toskait' Eskamiljo, dons Bazīlio, Leporello, Zarastro, Orlovskis, Figaro, Jevgeņijs Oņegins, Volframs, Valentīns, Ādams Jakubovskis, Niks Šedovs u. c.

Rihards ir “Latvijas Gāzes” balvas 2012 laureāts kategorijā “Labākais operas solists”. 2013. gadā viņš saņēma Paula Saksa balvu, bet ar Pētera Čaikovska solodziesmu programmu nominēts Lielajai mūzikas balvai 2013 kategorijā “Par izcilu interpretāciju”.

Rihards mācījies dziedāšanu Daugavpils mūzikas vidusskolā, vēlāk JVLMA, kur 2003. gadā ieguva maģistra grādu, un pie Margaritas Gruzdevas. Meistarību kaldinājis Eksanprovansas festivālā 2005 pie Hansa Sotina. Dziedātāja karjeru Latvijas Nacionālajā operā sācis kā kora mākslinieks.

Raidījumā „Talantu galerijā” tiekamies ar Rihardu Mačanovski un viņa kolēģiem Latvijas Nacionālajā operā – dziedātāju Ingu Šļubovsku-Kancēviču un pianistu Mārtiņu Zilbertu.