Sakrālās mākslas tēlnieks Sandis Aispurs jokojot sevi dēvē par eņģeļu amatnieku gan mākslā, gan dzīvē. Vēl viņš mēdz teikt, ka ir cilvēks - orķestris, jo strādājot, viņš visu dara pats – no skices līdz pat gatavam darbam. Un atzīst, ka "uztaisīt var baigi ātri, grūtākais ir izdomāt".

Sandis ir tēlnieks, kurš par savu materiālu sauc betonu. Arī viens no tēlnieka iespaidīgākajiem veikumiem – 12 divarpus metru augstas apustuļu skulptūras – tapušas, izmantojot tieši betonu. Tas ir viņa maģistra darbs, absolvējot Latvijas Mākslas akadēmiju, un skulptūras aplūkojamas Bruknas baznīcas dārzā. Sandis stāsta, ka šie darbi tapuši vairāku gadu laikā un, pirms izliet pirmo skulptūru, bijušas vairākas konsultācijas pie Rīgas Tehniskās universitātes profesora Genādija Šahmenko, testējot materiālu, lai betona struktūra būtu vairāk atbilstoša tieši skulptūrām.

Viņš par savu lielo dzīves skolotāju sauc katoļu priesteri Andreju Mediņu, kurš šobrīd vada Bruknas kopienu.

Sandis, es domāju, ir viens no šodienas izcilākajiem baznīcas sakrāliem māksliniekiem, kas var iedot šodienas baznīcai šodienas elpu, sirdsdarbību, ritmu, dinamiku, - atzīst Mediņš.

Bet Bruknas baznīca nav vienīgā, kuras tapšanā vai pārtapšanā piedalījies tēlnieks. Un sācies tas jau mācoties Amatniecības vidusskolā un apgūstot koka māksliniecisko apstrādi.

Mākslas zinātnieks Andris Priede, vērtējot Sanda Aispura darbus izceļ viņu gan kā mākslinieku, gan kā cilvēku, norādot uz pamatīgumu. Priede norāda, ka Sandis ir rūpīgi strādājis pie tā, lai atklātu, kas katru apustuli atšķir. To, ka pamatīgums raksturo Sanda Aispura darbus, atzīst arī viņa sieva māksliniece Brigita Aispure. Viņa lielais darbs – 12 apustuļu figūras top jau sešus gadus.

Sandis ar savu radošumu itin visā ir nedaudz apskaužams. Savam dēlam Gabrielam viņš pagalmā ir uztaisījis atrakciju - nobraucienu pa virvi kā Tarzānam, bērnistabā viņš uzmeistarojis klinšu sienu, bet darbnīcā top betona veidojumi, kam arī ir saikne ar klinšu kāpšanu. Ar savu savdabīgo skatījumu uz dzīvi viņš ieņem vietu Latvijas mākslā, bet sakrālā māksla ir viņa sirdsdarbs, ko apliecina Bruknas baznīca.