Piektdiena, 2024. gada 14. jūnijs

Vārda diena: Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Vai tas ir normāli?

06:59

Mūzika

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Vakardienas notikumi.
*
Šī diena vēturē.

07:30

Ziņas

07:33

Sporta ziņas

07:38

Labrīt

Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā aprīlī, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms gada, ir samazinājies par 3,1 procentu. Un tas ir straujāks kritums nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji. Tādu ainu rāda nule publicētie statistikas biroja «Eurostat» dati par 24 bloka dalībvalstīm. Ir gan valstis, kur pircēji kļuvuši vēl kūtrāki nekā Latvijā.
*Ļoti dzīva, aktuāla un emocionāli uzrunājoša māksla - tā tēlnieks Igors Dobičins raksturo aizvadītajā nedēļā atklāto izstādi Mēs uzvarēsim!, kas atceļojusi no Ukrainas un kuru veido aptuveni 60 laikmetīgās mākslas darbi. Gan metāla skulptūras, gan gleznas.
Izstādes autori ir Ukrainas mākslinieku grupa TIGOIS project, kas savos abstraktajos darbos atspoguļo gan kara nežēlību, gan pārlaicīgas un filozofiskas tēmas.
Ņemot vērā izstādes vērienīgumu, tā eksponēta divās Rīgas vietās - Nacionālajā bibliotēkā un Mākslinieku Savienības galerijā.

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Kopš Krievijas vispārējā iebrukuma sākuma vairāk nekā 19 tūkstoši ukraiņu bērnu nelikumīgi pārvietoti uz Krieviju vai tās kontrolētajām Ukrainas teritorijām un tikai nelielu daļu no viņiem līdz šim izdevies atgriezt dzimtenē. Kā notiek šo bērnu izvešana atpakaļ uz Ukrainu?

08:30

Ziņas

08:33

Sporta ziņas

08:38

Labrīt

Šis stāsts būs par kādu delikatesi, kuru alūksnieši dēvē par savu valūtu un brendu, un runa ir par Alūksnes ezera zušiem. Bet vai tie ezerā būs arī nākotnē? Alūksnes ezerā zuši dabiskā ceļā nevairojas un arī nokļūt uz nārsta vietu tālajā Sargasu jūrā, pat gribēdami nevarētu, jo ceļā ir daudz šķēršļu. Savukārt, mākslīgi tagad tos pavairot arī ir problemātiski, jo vietās, kur zutim nav iespējama migrācija uz jūru, Eiropas savienības regula šim mērķim liedz piesaistīt publisko finansējumu.
*
Atlikušas vēl dažās nedēļas līdz dziesmu un deju svētkiem un tāpēc turpinām mūsu audio dienasgrāmatu, kurā stāstām, kā svētkiem gatavojas Pāvilostas vidējās paaudzes deju kolektīvs "Mārsils" Zanes Kalniņas vadībā. Šajā reizē par gatavošanos svētkiem stāsta Rota Uzare. Viņa pati sāka dejot tikai 40 gadu vecumā un, viņasprāt, vecums nav šķērslis, ja vien patīk deja un ir liela vēlme apgūt deju soļus

09:00

Ziņas

09:05

Svētrīts

Svētrīts. Studijā Rīgas Vīlandes baptistu draudzes sludinātājs Raimonds Logins

Svētrīts. Studijā Rīgas Vīlandes baptistu draudzes sludinātājs Raimonds Logins.

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

09:30

Vietu lietas Latvijā

Daktera Šneidera "Nāves grāmata" uz cigarešu ietinamā papīra un vācu karagūstekņa vēstule

Kopā ar Latvijas Okupācijas muzeja galveno krājuma glabātāju Taigu Koknēviču izzinām Līvānu ārsta Jāņa Šneidera likteni izsūtījumā, lapojam viņa piezīmes uz papirosu ietinamā papīra un pētām, ko šifrētā vēstulē savai līgavai Ursulai rakstījis Rīgā ieslodzītais vācu karagūsteknis Hanss Joahims Gacka.

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne

Lasīt vairāk

09:54

Mūzika

10:00

Ziņas

10:05

Lasām un pļāpājam

Vai par drēbju pakaramo var uzrakstīt dzejoli? Pļāpājam ar Teodēziju

Vai atvilktnēs dzīvo noslēpumi? Un vai par drēbju pakaramo var uzrakstīt dzejoli? Varbūt dzejoļus izgudro, nevis raksta? Par to šo pļāpājam ar Teodēziju. Lasām Janno Peldmā "Izgudrotaju ciema stāstus" un Pētera Brūvera, Indras Brūveres un Zanes Brūveres dzejoļu grāmatu "Brūveri brūvē".

Vada:

Lauris Gundars
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

10:25

Radioteātris bērniem

Džīna Vebstere. Garkājtētiņš. 2. daļa

Džīnas Vebsteres  stāsta "Garkājtētiņš" dramatizējums. Tajā stāstīts par meiteni, kurai kāds bagāts, nezināms labvēlis apmaksā mācības koledžā. Bet kas gan viņš ir - šis noslēpumainais Garkājtētiņš? Lomās: Aija Uzulēna – Džeroša Abote, Voldemārs Šoriņš – Teicējs un arī Garkājtētiņš. Komponists Māris Lasmanis, režisore Irēna Cērmane, skaņu režisors Ventis Sēlis. 1990. gada ieraksts. 

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:05

Augstāk par zemi

Personiski stāsti izrādēs: Vai šiem iestudējumiem var likt klāt teātra kritikas mērauklu?

"Dirty Deal Teatro" šajā sezonā tapuši iestudējumi "Mantojums" un "Pārcēlāja", kas izstāsta ļoti personiskus stāstus. Kas pamudināja to autores runāt ar skatītāju pirmajā personā? Vai šādām izrādēm vairs var likt klāt teātra kritikas mērauklu?

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

11:35

Radio mazā lasītava

Lingvistisks trilleris – baltkrievu rakstnieka Viktara Marcinoviča romāns "Mova"

Lingvistisks trilleris – šāda žanra grāmata Radio mazās lasītavasredzeslokā nonāk pirmoreiz. Tas ir Viktara Marcinoviča romāns "Mova". Antiutopija, kura sarakstīta 2014. gadā.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

Svētdiena, 11. jūnijs 12:00

Lasīt vairāk

12:14

Laika ziņas

12:15

Dzīves ritmi mūzikā

Sitaminstrumentālistam, pianistam un komponistam Zigurdam Rezevskim – 85

Mūsdienu populārās mūzikas vai džeza orķestrī pie ritma grupas pieder ne tikai sitamie instrumenti, bet arī kontrabass, ģitāra un arī klavieres. Šiem instrumentiem vēl ir kas kopīgs – tos visus lieliski pārvalda mūsu džeza vecmeistars, sitaminstrumentu mūziķis un pianists, komponists, aranžētājs un ansambļu vadītājs Zigurds Rezevskis, kurš jūnijā nosvinēja 85 gadu jubileju.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Piespēle

Pirms rallija "Liepāja" tiekamies ar labāko Latvijas rallija pilotu Mārtiņu Sesku

Pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļas emocijām pamazām noplokot, šoreiz pievēršamies autosportam. Jau nākamajā nedēļas nogalē, no 16. līdz 18. jūnijam, notiks Eiropas rallija čempionāta posms - rallijs “Liepāja”. Tieši tāpēc raidījuma viesis ir Latvijas labākais rallija pilots - liepājnieks Mārtiņš Sesks.

Vada:

Mārtiņš Kļavenieks
Māris Bergs

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Lieliskais piecinieks

Lieliskais piecinieks. 11. jūnija spēle

Spēlē piedalās: Viktors Insbergs, Ēvalds Krievs, Māris Romanovskis un Sandis Saulītis.

Vada:

Ivo Krumholcs

Lasīt vairāk

14:45

Mūzika

15:00

Ziņas

15:05

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Latvijas valsts tēla stratēģija “missionLatvia”: kā tajā iekļaujas diaspora

Latvijas valsts tēla stratēģija “missionLatvia” ir izstrādāta. Kas ir šīs stratēģijas stūrakmeņi un kādi virzieni attīstami, lai misijas pieeja darbotos? Un visbeidzot, kā tajā iekļaujas diaspora? To skaidrojam raidījumā, interesējoties arī, kas ir “missionLatvia” vēstnešu kopiena.

Vada:

Agnese Drunka
Santa Lauga

Lasīt vairāk

15:58

Sociālais paziņojums

16:00

Ziņas

16:05

Šīs dienas acīm

Pēterim Pētersonam - 100. Pērsonības tapšana

Maija nogalē apritēja simts gadi, kopš nācis pasaulē Pēteris Pētersons (1923.-). Režisors, dramaturgs, drāmas un teātra teorētiķis, viena no spilgtākajām personībām pagājušā gadsimta otrās puses latviešu teātrī. Par viņu saruna ar teātra zinātnieci Pētera Pētersona biogrāfijas un daiļrades pētnieci Ievu Struku.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

16:34

Grāmatai pa pēdam. Latviešu grāmatai 500

"Nepareizais aristokrāts" – precīzais kartogrāfs grāfs Ludvigs Augusts Mellīns

Raidījumā Grāmatai pa pēdām. Latviešu grāmatai 500 šoreiz iepazīstam „nepareizo aristokrātu” – grāfu Ludvigu Augustu Mellīnu. Skaidrojam, kāpēc latviešu zemnieki viņam vēlējušies uzcelt pieminekli, un šķirstām Mellīna būtiskāko dzīves veikumu – Vidzemes un Igaunijas atlantu.

Vada:

Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Jāņa Jurkāna lugas " Jāzepiņš" iestudējums. Režisore Irēna Cērmane. Lomās: Antra Liedskalniņa, Dainis Porgants, Lāsma Kugrēna, Voldemārs Šoriņš, Zane Jančevska un Andris Morkāns. Skaņu režisore Ināra Meirovica. 1987.gada ieraksts. 3., noslēguma daļa.

17:48

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

Svētdiena, 11. jūnijs 18:00

Lasīt vairāk

18:14

Laika ziņas

18:15

Piespēle

18:54

Mūzika

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Regīna Deičmane - tēlniece, uzņēmēja, Pētera Vaska fonda priekšsēdētāja

Viesos:

Deičmane Regīna
– tēlniece, uzņēmēja, Pētera Vaska fonda priekšsēdētāja

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Lielās pasaules būves un ēku drošība

Kas nosaka to, ka milzu debeskrāpis spēs noturēt savu svaru, bet simtgadīga būdiņa sabruks zem sava svara? Kā būvkonstruktori aprēķina ēku slodzes un kā dažādas tehnoloģijas ļauj monitorēt ēku drošību?

Vada:

Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Režisorei Irēnai Cērmanei 85!
Poļu tautas pasaku Zalkša Pateicība stāsta Artūrs Skrastiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Vai tas ir normāli?

Emocionālā inteliģence: kā attīstīt spēju labāk pārvaldīt emocijas

Būdami bērni, mēs bieži reaģējam emocionāli. Tomēr mēs pieaugam un spējam labāk pārvaldīt emocijas. Kā attīstīt emocionālo inteliģenci un ko tas dod? Vai mēs patiesi atpazīstam emocijas un protam ar tām sadzīvot?

Vada:

Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

22:05

Pāri mums pašiem

Represijas pret garīdzniekiem Latvijā, ienākot padomju varai

1940. gada okupācijas vara sāka represijas arī pret baznīcu un, protams, īpaši pret garīdzniekiem. Jau pēc dažām dienām būs 14. jūnijs, kad mēs atcerēsimies, ka 1941. gadā vairāk nekā 15000 Latvijas pilsoņu tika deportēti no Latvijas. Arī garīdznieki bija pakļauti šai mehānisma struktūrai, šīm represijām. Bet ko mēs zinām par garīdzniekiem Latvijā, kādi ir bijuši šie represiju ceļi?

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dzīves ritmi mūzikā

Sitaminstrumentālistam, pianistam un komponistam Zigurdam Rezevskim – 85

Mūsdienu populārās mūzikas vai džeza orķestrī pie ritma grupas pieder ne tikai sitamie instrumenti, bet arī kontrabass, ģitāra un arī klavieres. Šiem instrumentiem vēl ir kas kopīgs – tos visus lieliski pārvalda mūsu džeza vecmeistars, sitaminstrumentu mūziķis un pianists, komponists, aranžētājs un ansambļu vadītājs Zigurds Rezevskis, kurš jūnijā nosvinēja 85 gadu jubileju.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

23:49

Mūzika

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

01:58

Mūzika

02:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:05

Augstāk par zemi

Personiski stāsti izrādēs: Vai šiem iestudējumiem var likt klāt teātra kritikas mērauklu?

"Dirty Deal Teatro" šajā sezonā tapuši iestudējumi "Mantojums" un "Pārcēlāja", kas izstāsta ļoti personiskus stāstus. Kas pamudināja to autores runāt ar skatītāju pirmajā personā? Vai šādām izrādēm vairs var likt klāt teātra kritikas mērauklu?

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

00:35

Radio mazā lasītava

Lingvistisks trilleris – baltkrievu rakstnieka Viktara Marcinoviča romāns "Mova"

Lingvistisks trilleris – šāda žanra grāmata Radio mazās lasītavasredzeslokā nonāk pirmoreiz. Tas ir Viktara Marcinoviča romāns "Mova". Antiutopija, kura sarakstīta 2014. gadā.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Lieliskais piecinieks

01:45

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Regīna Deičmane - tēlniece, uzņēmēja, Pētera Vaska fonda priekšsēdētāja

Viesos:

Deičmane Regīna
- tēlniece, uzņēmēja, Pētera Vaska fonda priekšsēdētāja

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Džeza klubs

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Lasām un pļāpājam

05:25

Mūzika