Trešdiena, 2024. gada 17. jūlijs

Vārda diena: Aleksejs, Aleksis, Alekss

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Vai tas ir normāli?

06:59

Mūzika

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Vakardienas notikumi.
*
Šī diena vēsturē.

07:30

Ziņas

07:33

Sporta ziņas

07:38

Labrīt

Pēteris un Maruta Anusāni, piepalīdzot meitai Amandai un dēlam Laurim, savā zemnieku saimniecība „Māras Preiļu novadā jau vairāk nekā 20 gadus audzē sīpolu lokus. Šobrīd divās apkurināmās siltumnīcās aug jau lociņu otrā raža. Saimnieki stāsta, ka no jaunā gada līdz aprīlim - četrus mēnešus - gulēt sanākot pavisam maz, jo naktī jāceļas kurināt siltumnīcu krāsni. Toties viņi esot rūdīti un šoziem neesot slimojuši pat ar iesnām. Lociņu sezona zemnieku saimniecībā „Māras būs līdz pat maija sākumam, kad sāksies tomātu stādu laiks.
*
RIXC galerijā skatāma mākslinieces Rutes Martas Jansones izstāde Zemdegas. Galvenais izstādes darbs ir video instalācija, kas veidota kā kolāža no vairākiem video, 3D animācijām, mākslinieces performanču un dabas ierakstiem, dažādiem skanējumiem un prozas tekstiem. Tā autore centusies pētīt un atainot arhetipu tēlus, kas parādās reliģijās, mītos, pasakās un katrā cilvēkā.

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Līdz ar Krievijas sākto karu Ukrainā mūsu valstī pārtikas cenas mazumtirdzniecībā dažādās produktu grupās pieaugušas no 5-30%. Ekonomisti pagaidām ir piesardzīgi un tuvākā nākotnē strauju cenu sarukumu neprognozē. Tomēr labā ziņa ir tā, ka šobrīd ir beigušies visi objektīvie faktori, kas varētu veicināt pārtikas cenu pieaugumu.

Vai kādreiz cenas atgriezīsies pirms kara līmenī, un kā šis gads ietekmējis mazumtirgotāju darbu?

08:30

Ziņas

08:33

Sporta ziņas

08:38

Labrīt

Savulaik padomju periodā Latvijā ļoti populārs bija indiešu kino. Bija gana daudz skatītāju, kurus valdzināja šo filmu saldā romantika un nekad neiztrūkstošās dziesmas un dejas uz kalnu vai jūras fona.

Tagad daudzus gadus indiešu kino pie mums neizrāda, tāpēc ievērību pelna iespēja beidzot noskatīties pavisam jaunu šīs valsts spēlfilmu - Čaterdžija kundze pret Norvēģiju.

Tā ir ļoti atšķirīga no kādreiz redzētajām saldajām indiešu filmām, jo ir sociāli ass un emocionāli satricinošs stāsts par kādas indiešu mātes cīņu par savu bērnu atgūšanu, ko viņai atņem Norvēģijas bērnu aizsardzības dienests. Filma balstīta patiesos notikumos.
*
Strenčus mēdz dēvēt par Gaujas plostnieku galvaspilsētu, taču šai mazpilsētai vēl ir kāds nozīmīgs vēstures mantojums un tās ir fotogrāfa Dāvja Spundes fotogrāfijas. Latvijā nav otras mazpilsētas, kurai būtu tik apjomīgs fotoarhīvs no pagājušā gadsimta sākumgadiem, kas stāsta par pilsētu, cilvēkiem, arī dažādiem notikumiem. Martā aprit 145 gadi, kopš dzimis Dāvis Spunde un Strenčos to atzīmē ar foto akciju „Starp diviem saullēktiem, kuras laikā arī tiek dokumentēta sava pilsēta.

09:00

Ziņas

09:05

Svētrīts

Svētrīts. Studijā priesteris Ilmārs Tolstovs

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

09:30

Vietu lietas Latvijā

Stiprinājuma vārdi karā aizejot un īsa pamācība termometra darināšanā

Aknīstes bibliotēkas novadpētniecības nodaļā lūkosim, kādus aizsardzības vārdus jeb "Debesu grāmatu", dodoties karā vēlākajam literatūrzinātniekam Voldemāram Ancītim uzrakstīja viņa māte, pētīsim rīkojumus par ceļu līdzināšanu Aknīstē pagājušā gadsimta 30. gados, mācīsimies pagatavot termometru un apbrīnosim smalku dāmu velosipēdu, kādus ražoja Gustava Ērenpreisa fabrikā.

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne

Lasīt vairāk

09:54

Mūzika

10:00

Ziņas

10:05

Lasām un pļāpājam

Turpinām iepazīties ar jautru ģimenīti un ceļojam uz Čīli. Lasām kopā ar Jēkabu

Šajā svētdienā kopā ar Jēkabu lasām Marka Uves Klinga grāmatu "Diena, kad opis uz plīts uzlika elektrisko tējkannu". Savukārt Ineses Paklones grāmata "Okeāns un tuksnesis" mūs aizved uz Čīli. Skaistos zīmējumus zīmējusi Alise Mediņa.

Vada:

Lauris Gundars
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

10:25

Radioteātris bērniem

Tilda un Putekļu Eņģelis. 3. daļa

"Tilda un Putekļu Eņģelis". Andrusa Kivirekha grāmatas radiolasījums. 2. daļa. Grāmatu latviski tulkojis Guntars Godiņš. Kompozīcijas autore Ingvilda Strautmane. Radioiestudējuma režisors Reinis Suhanovs, komponists Jēkabs Nīmanis, skaņu režisors Reinis Bagāts. Balsīs runā aktieri Rūta Dišlere, Ivo Martinsons, Zane Jančevska un Ģirts Krūmiņš.  

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:05

Augstāk par zemi

Mūža laikā krātās autordziesmas Kristīne Sudmale-Locika izdevusi albumā "Tā, kas nepāriet"

Dziesminiece Kristīne Sudmale-Locika albumā “Tā, kas nepāriet” izdevusi savas mūža garumā krātās autordziesmas. Stāsts par šo dziesmu tapšanu ir arī stāsts par Liepājas dziedošo Sudmaļu ģimeni, koncertu ierakstīšanu pirms Atmodas gados, līdzdalību “Turaidas rozes” vienā no sastāviem, Austras bērnos pavadītajiem gadiem, kā arī liturģiskās mūzikas nozīmi Kristīnes patreizējā dzīvē.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

11:35

Radio mazā lasītava

"Viņi. Atkal ceļā" - Annas Velēdas Žīgures trešā grāmata par bēgļu likteņiem pēc kara

Viņi domāja, ka aizbrauks tepat līdz Kurzemei vai varbūt līdz Vācijai, ka karš tūlīt beigsies, bet nekad nedomāja, ka aizbrauks līdz Austrālijai, Amerikai vai Venecuēlai un uz visu mūžu. Kopā ar Annu Žīguri lasām cilvēkstāstus no grāmatas "Viņi. Atkal ceļā" un runājam par cilvēkiem, kuru mazbērni varbūt kādreiz izlasīs par saviem vecvecākiem un labāk sapratīs savu dzimtu un paši sevi.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

Svētdiena, 19. marts pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:14

Laika ziņas

12:15

Dzīves ritmi mūzikā

Jurim Riekstiņam - 65. Viņš darbojies muzikāli tik atšķirīgos kolektīvos

"Jaunā viļņa" un vēlāk "post-punk" stilā muzicējošā grupa "K.Remonts", postfolkloras grupa "Iļģi", komiskā roka grupa "Rīgas viļņi" – tie ir tikai nedaudzi muzikālie kolektīvi un reizē tik atšķirīgi, kuros darbojies un arī pie kuru šūpuļa stāvējis Juris Riekstiņš. Raidījumā nedaudz atceramies mūziku, kuras tapšanā roku un dvēseli pielicis Juris Riekstiņš.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Piespēle

Latvijas sportistiem aptur LOV pabalstu izmaksu

Raidījumā šoreiz centāmies rast skaidrojumu nedēļu ilgajai un absurdajai situācijai, kad bez Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) ikmēneša pabalsta palika tenisiste Aļona Ostapenko, kā arī riteņbraucēji Toms Skujiņš un Krists Neilands.

 

Vada:

Mārtiņš Kļavenieks

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Lieliskais piecinieks

Lieliskais piecinieks. 19. marta spēle

19. marta spēlē spēkiem mērojas Ingrīda Žagere, Gatis Liepiņlauskis, Miks Mērnieks un Juris Luks.

 

Vada:

Ivo Krumholcs

Lasīt vairāk

14:45

Mūzika

15:00

Ziņas

15:05

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Atbalsts un palīdzība Ukrainai. Diaspora iesaistās demonstrācijas un diskusijās

Demonstrācijas, mītiņi, politiskas diskusijas - par atbalsta veidiem, kā ukraiņiem palīdz diaspora un cik būtiska nozīme situacijas izpratnē ir vēsturiskajam kontekstam, pārrunājam raidījumā Globālais latvietis. 21. gadsimts, sazinoties ar aktīviem cilvēkiem Amerikā, Kanāda un Austrālijā. 

Vada:

Agnese Drunka
Santa Lauga

Lasīt vairāk

15:58

Sociālais paziņojums

16:00

Ziņas

16:05

Šīs dienas acīm

Sabiedrības attieksme pret dažādiem 19. gs otrās puses tēlniecības darbiem

Šajā raidījumā kopā ar vēsturniekiem Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošo pētnieku Mārtiņu Mintauru un Kara muzeja vēsturnieku Jāni Tomaševski paskatīsimies un iezīmēsim tos iemeslus, kas šobrīd veido  attieksmi iederību vai neiederību publiskajā telpā attiecīgajiem tēlniecības darbiem - krievu dzejnieka Aleksandra Puškina, Andreja Upīša un Annas Sakses pieminekļiem. 

 

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

16:34

Grāmatai pa pēdam. Latviešu grāmatai 500

Pirmā pavārgrāmata latviešu valodā, no vācu grāmatām pārtulkota un Kristofs Hārders

Raidījumā šoreiz dodamies pa mācītāja Kristofa Hardera pēdām. Pētām viņa dažādo veikumu apgaismības laikā, palīdzību zemniekiem un stāstām par pirmo pavārgrāmatu latviešu valodā, kas izdota Rubenes mācītājmuižā.

Vada:

Santa Lauga
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Teātra garša. Sarunājas Lolita Cauka un Gatis Maliks

Radioteātrī turpinās Latvijas Teātra darbinieku savienības cikls "Teātra garša". Latvijas teātra vecmeistaru un jauno skatuves mākslinieku sarunas par svarīgo teātrī un ārpus tā. 2023.gada sezonas 4. (12.) raidījums. Tiekas Nacionālā teātra aktrise Lolita Cauka un Liepājas teātra aktieris Gatis Maliks.

Lasīt vairāk

17:50

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

Svētdiena, 19. marts pl. 18:00

 

Ukraiņi ar ironiju uzņēmuši Putina vizīti okupētajā Mariupolē

Latvijā šodien ir pēdējā diena, kad dalībnieki var reģistrēties Dziesmu un deju svētkiem

 

Lasīt vairāk

18:14

Laika ziņas

18:15

Piespēle

Latvijas sportistiem aptur LOV pabalstu izmaksu

Raidījumā šoreiz centāmies rast skaidrojumu nedēļu ilgajai un absurdajai situācijai, kad bez Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) ikmēneša pabalsta palika tenisiste Aļona Ostapenko, kā arī riteņbraucēji Toms Skujiņš un Krists Neilands.

 

Vada:

Mārtiņš Kļavenieks

Lasīt vairāk

18:54

Mūzika

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Roze Stiebra: Jo ilgāk strādā šajā jomā, jo grūtāk ir atbildēt - par ko būs filma

Režisore, scenāriste un producente Roze Stiebra šobrīd strādā pie filmas "Sirds likums", kas būs viņas 40. animācijas filma. Viņa to veido kopā ar gleznotāju Alekseju Naumovu. Tieši spēju uzzīmēt ko vairāk par konkrēto sižetu režisore meklē arī sadarbībā ar māksliniekiem, jo pati savas filmas nezīmē.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Laboratoriju drošība: vai kaut kas no tām var nemanāmi "izsprukt"

Izskan ziņas, ka Covid-19 vīruss 2019. gadā bija noplūde no laboratorijas Ķīnā. Lai arī skaidri vīrusa izcelsmi aizvien nezinām, šajā raidījumā pievēršamies biodrošībai. Kā ir aprīkotas laboratorijas un vai kaut kas no tām var nemanāmi "izsprukt"?

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Lācis un pelīte. Pasaku stāsta Mārtiņš Liepa

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Vai tas ir normāli?

Vai psihologi arī cīnās ar tām pašām problēmām, kuras ir "parastiem" cilvēkiem?

Vai psihologi un psihoterapeiti arī cīnās ar tām pašām problēmām, kuras ir "parastiem" cilvēkiem vai citu profesiju pārstāvjiem? Kā viņi spēj izmantot pašu pieredzi, lai palīdzētu citiem un vai šī pieredze ietekmē viņus kā profesionāļus?

Vada:

Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

22:05

Pāri mums pašiem

Kāda ir pravietojuma definīcija, nozīme un loma mūsu dzīvēs

Šoreiz veltīsim laiku pravietojumiem. Kāda loma un kāda nozīme ir pravietojumiem, ko mēs lasām Bībelē? Vai varam sacīt, ka tie visi ir arī piepildījušies? Vai Bībele runā par nākotni? Vai Bībele runā par mūsu laikiem? Cik lielā mērā to, ko lasām Bībelē, varam attiecināt uz laiku, kurā dzīvojam, un galu galā, kas tad ir pravietojums? 

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dzīves ritmi mūzikā

Jurim Riekstiņam - 65. Viņš darbojies muzikāli tik atšķirīgos kolektīvos

"Jaunā viļņa" un vēlāk "post-punk" stilā muzicējošā grupa "K.Remonts", postfolkloras grupa "Iļģi", komiskā roka grupa "Rīgas viļņi" – tie ir tikai nedaudzi muzikālie kolektīvi un reizē tik atšķirīgi, kuros darbojies un arī pie kuru šūpuļa stāvējis Juris Riekstiņš. Raidījumā nedaudz atceramies mūziku, kuras tapšanā roku un dvēseli pielicis Juris Riekstiņš.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

23:49

Mūzika

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

01:58

Mūzika

02:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:05

Augstāk par zemi

Mūža laikā krātās autordziesmas Kristīne Sudmale-Locika izdevusi albumā "Tā, kas nepāriet"

Dziesminiece Kristīne Sudmale-Locika albumā “Tā, kas nepāriet” izdevusi savas mūža garumā krātās autordziesmas. Stāsts par šo dziesmu tapšanu ir arī stāsts par Liepājas dziedošo Sudmaļu ģimeni, koncertu ierakstīšanu pirms Atmodas gados, līdzdalību “Turaidas rozes” vienā no sastāviem, Austras bērnos pavadītajiem gadiem, kā arī liturģiskās mūzikas nozīmi Kristīnes patreizējā dzīvē.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

00:35

Radio mazā lasītava

"Viņi. Atkal ceļā" - Annas Velēdas Žīgures trešā grāmata par bēgļu likteņiem pēc kara

Viņi domāja, ka aizbrauks tepat līdz Kurzemei vai varbūt līdz Vācijai, ka karš tūlīt beigsies, bet nekad nedomāja, ka aizbrauks līdz Austrālijai, Amerikai vai Venecuēlai un uz visu mūžu. Kopā ar Annu Žīguri lasām cilvēkstāstus no grāmatas "Viņi. Atkal ceļā" un runājam par cilvēkiem, kuru mazbērni varbūt kādreiz izlasīs par saviem vecvecākiem un labāk sapratīs savu dzimtu un paši sevi.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Lieliskais piecinieks

01:45

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Roze Stiebra: Jo ilgāk strādā šajā jomā, jo grūtāk ir atbildēt - par ko būs filma

Režisore, scenāriste un producente Roze Stiebra šobrīd strādā pie filmas "Sirds likums", kas būs viņas 40. animācijas filma. Viņa to veido kopā ar gleznotāju Alekseju Naumovu. Tieši spēju uzzīmēt ko vairāk par konkrēto sižetu režisore meklē arī sadarbībā ar māksliniekiem, jo pati savas filmas nezīmē.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Džeza klubs

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Lasām un pļāpājam

Turpinām iepazīties ar jautru ģimenīti un ceļojam uz Čīli. Lasām kopā ar Jēkabu

Šajā svētdienā kopā ar Jēkabu lasām Marka Uves Klinga grāmatu "Diena, kad opis uz plīts uzlika elektrisko tējkannu". Savukārt Ineses Paklones grāmata "Okeāns un tuksnesis" mūs aizved uz Čīli. Skaistos zīmējumus zīmējusi Alise Mediņa.

Vada:

Lauris Gundars
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

05:25

Mūzika