Pirmdiena, 2024. gada 24. jūnijs

Vārda diena: Jānis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Labrīt

Šī diena vēsturē. 1945. gada aprīļa beigās Hitlers, vadīdams sava mūža pēdējās dienas bunkurā Berlīnē, nodeva valsts varas grožus Vācijas jūras spēku komandierim lieladmirālim Karlam Dēnicam. Dēnica valdība, kurai nācās vienoties ar uzvarētājiem par Vācijas kapitulācijas noteikumiem, darbojās Flensburgas pilsētā valsts ziemeļrietumos līdz 1945. gada 23. maijam.
*
Polijas valdība ir sasniegusi pietiekami lielu progresu tiesiskuma atjaunošanā valstī. Tādēļ Eiropas Komisija drīzumā varētu rosināt izbeigt 2017. gadā uzsākto pārkāpuma procedūru. Tomēr iesāktajām reformām šķēršļus vēl varētu likt Polijas prezidents Andžejs Duda, kurš atbalsta iepriekšējās valdības kursu. Varšavai beidzot ir pieejami arī ekonomikas atjaunošanas fonda līdzekļi, tomēr izskan bažas par laicīgu spēju šo naudu ieguldīt.
*
Ar komponista Platona Buravicka uzstāšanos šodien atklās izstādi par skaņu ierakstu un atskaņotāju attīstību no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstādē apkopoti vēsturiski un jaunāki mūzikas atskaņotāji, dažādu materiālu skaņu plates un to vāki, kasetes, pirmo diskotēku fotogrāfijas un plakāti un daudzi citi priekšmeti. Izstāde iezīmē, kā ierakstu klausīšanās no elitāras privilēģijas pārtop par ikkatra cilvēka ikdienas sastāvdaļu.

Vada:

Lauris Zvejnieks
Elīna Baltskara

06:30

Ziņas

06:33

Labrīt

06:36

Sporta ziņas

06:41

Labrīt

Laika ziņas.
*
Reģionu aktualitātes īsumā.
*Kurzemē demonstrē dronu izmantošanu lauksaimniecībā. Nākotnē ar droniem varētu cīnīties pret latvāņiem. Kurzemē zemnieku kooperatīvā „Durbes grauds sadarbībā ar Lauku konsultāciju centru notikuši dronu izmantošanas paraugdemonstrējumi. Šobrīd dronus Latvijā izmantojot vairāk nekā desmit saimniecībās, taču jau drīz šīs tehnoloģijas varētu izmantot daudz biežāk, jo tās ir videi draudzīgākas, dronu var izmantot mitrā laikā, kad ar traktoriem izbraukt nevar. Lauksaimnieki spriež, ka drons ir vēl viens palīgs, un to var izmantot arī gliemju un pat latvāņu apkarošanai.
*
Gaidāma Eiropas parlamenta deputātu kandidātu tikšanās ar lauksaimnieku organizācijām. Kādi jautājumi šobrīd aktuāli lauksaimniekiem un kā līdz šim Latvijas intereses pārstāvētas Eiropas līmenī?

Viesos:

Gūtmanis Guntis
Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs

Vada:

Lauris Zvejnieks
Elīna Baltskara

07:00

Ziņas

07:04

Laika ziņas

07:06

Labrīt

Gints Kaminskis: Saeimai jābūt nopietniem argumentiem lēnumam par Rēzeknes domes atlaišanu

Saeimas deputāti 23. maijā pirmajā lasījumā balsos par Rēzeknes domes atlaišanas likumprojektu un ar to saistītajiem grozījumiem Pašvaldības domes vēlēšanu likumā. Frakciju pārstāvju teiktais liecina, ka jāpietiek balsu likuma tālākai virzībai Saeimā.

Savukārt, Pašvaldību savienības vadītājs Gints Kaminskis Latvijas Radio programmā Labrīt uzsvēra, ka šis lēmums nav vienkāršs, jo tagad Rēzeknes dome jau ir atkal lemtspējīga, tā veic korekcijas, lai sakārtotu izdevumus. Ir jābūt nopietniem argumentiem, ja domā par atlaišanu.

Vada:

Lauris Zvejnieks
Elīna Baltskara

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:33

Sporta ziņas

07:38

Labrīt

Laika ziņas.
*
Ekonomikas ziņas.
*
Polijas valdība ir sasniegusi pietiekami lielu progresu tiesiskuma atjaunošanā valstī. Tādēļ Eiropas Komisija drīzumā varētu rosināt izbeigt 2017. gadā uzsākto pārkāpuma procedūru. Tomēr iesāktajām reformām šķēršļus vēl varētu likt Polijas prezidents Andžejs Duda, kurš atbalsta iepriekšējās valdības kursu.
Varšavai beidzot ir pieejami arī ekonomikas atjaunošanas fonda līdzekļi, tomēr izskan bažas par laicīgu spēju šo naudu ieguldīt.
*
Pēc sabiedrības un politiķu iebildumiem vakardien Latvijas Televīzijas galvenā redaktore Sigita Roķe, konsultējoties ar LTV Redakcionālo padomi, lēma atcelt plānotās Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā Rus.LSM.lv. Vai tas ir vērtējams kā mediju ietekmēšanas gadījums?

Viesos:

Lastovskis Filips
Latvijas Žurnālistu asociācijas vadītājs, Delfi galvenais redaktors

Vada:

Lauris Zvejnieks
Elīna Baltskara

07:48

Eiropa šodien

07:52

Labrīt

08:00

Ziņas

08:04

Laika ziņas

08:06

Labrīt

Latvijas hokejisti atgriezušies mājās. Čempionātā ceturdaļfināla spēle

Latvijas hokeja izlase vakar, 22. maijā, vēlu vakarā ar avioreisu no Vīnes atgriezās mājās no pasaules čempionāta. Lidostā “Rīga” komandu sagaidīja vairāki simti līdzjutēju. Pasaules čempionātā vakar bija brīvdiena, komandas brauca uz Prāgu vai Ostravu, lai jau šodien aizvadītu ceturtdaļfināla mačus. 

Vada:

Mārtiņš Kļavenieks
Māris Bergs

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:33

Sporta ziņas

08:38

Labrīt

LNB var iepazīt skaņu ierakstu un atskaņotāju attīstību no 19.gs. beigām līdz mūsdienām

Ar komponista Platona Buravicka uzstāšanos atklāj izstādi par skaņu ierakstu un atskaņotāju attīstību no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām. Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izstādē apkopoti vēsturiski un jaunāki mūzikas atskaņotāji, dažādu materiālu skaņu plates un to vāki, kasetes, pirmo diskotēku fotogrāfijas un plakāti un daudzi citi priekšmeti. Izstāde iezīmē, kā ierakstu klausīšanās no elitāras privilēģijas pārtop par ikkatra cilvēka ikdienas sastāvdaļu.

Vada:

Sintija Ambote

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Māja bez jumta nemaz nav māja, tāpēc raidījumā viss par jumtu

Mājai jumts nu gan nedrīkstētu „aizbraukt”, jo - māja bez jumta nemaz nav māja. Visu par jumtu - ko darīt, ja pil, ja vajadzība spiež atjaunot vai jābūvē no jauna to, ko atjaunot vairs nevar, skaidrojam raidījumā kopā ar meistariem.

Vada:

Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

09:58

Sociālais paziņojums

10:00

Ziņas

10:04

Laika ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Auduma izvēle tērpam: kā tas atklāj modes mākslinieka ambīcijas

Šodien apģērba audumam vairs nepiegriežam tik lielu vērību - ātrā mode diktē savus noteikumus, kas parasti ir cena un pieejamība. Taču modes namos tekstils spēlē galveno vijoli. Kādas modes mākslinieku ambīcijas redzamas dažādos audumos? Vai ir audumi, kurus radīja konkrēti modes nami kā savu "rokrakstu"?

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

10:56

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:04

Laika ziņas

11:05

Kultūras rondo

Dzejnieka Ivara Šteinberga dzejas intervence “Anatomijas vārsmas” Anatomijas muzejā
Fotogrāfijas vēsturnieku uzmanības centrā nonākusi fotomontāža
Miķeļa Fišera personālizstāde "Aklā humanoīda stāsti"

Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzejā starp iekonservētiem embrijiem, galvaskausiem un anomāliju aprakstiem šobrīd ir parādījušās arī poētiskas vārsmas – dzejnieka Ivara Šteinberga „Anatomijas vārsmas”. Ko var uzzināt par cilvēku, poētiski pētot viņa ķermeņa daļas? Kultūras rondo pēta ar poētisku skalpeli un sarunājas ar autoru Ivaru Šteinbergu.

Vada:

Santa Lauga
Gustavs Terzens

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Ceturtdiena, 23. maijs pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:30

Krustpunktā

12:31

Atvērtie faili

#167 Kādi Putinam pietuvināti cilvēki Latvijā gadiem izvērsa miljoniem vērtus biznesus?

„Atvērtie faili" šonedēļ pēta uzņēmējdarbību, kuru mūsu valstī ilgus gadus ir veikuši Kremļa saimniekam tuvi un lojāli cilvēki. Epizode atklāj, kā šie uzņēmumi ir saistīti ar agresīvajā kaimiņvalstī valdošo teroristisko režīmu.

Vada:

Ģederts Ģelzis
Baiba Kļava

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:04

Laika ziņas

13:05

Krustpunktā

Izvaicājam EP vēlēšanu sarakstu līderus: "Par!" un "Suverēnā vara"

Tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, piedāvājam izvaicāt kandidātu sarakstu līderus. Pirmajā pusstundā uz jautājumiem atbild Linda Curika no kustības "Par!" (saraksts nr. 11), otrajā - Jūlija Stepaņenko no partijas "Suverēnā vara" (saraksts nr. 12).

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:03

Laika ziņas

14:05

Ģimenes studija

Bērna sasniegumi skolā: kā tos izvērtēt un analizēt vecākiem?

Mācību gadam noslēdzoties, vecākiem būs iespēja novērtēt savu bērnu izaugsmi un skolā sasniegto, kas gala atzīmē ierakstīts liecībā. Kā uztvert un analizēt sava skolēna mācību sasniegumus, ja tie nav tik augsti, kā cerēts. Vai vecākiem jāmeklē iespējas motivēt bērnu, vai jāpārliek atbildība uz paša skolēna pleciem?

Vada:

Agnese Linka
Liene Vimba

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:04

Laika ziņas

15:05

Šīs dienas acīm

Vēstures liecinieks - Dainis Rudzītis

Tikšanās ar vēstures liecinieku. Dainis Rudzītis dzimis 1921. gadā ilggadējā Valsts kancelejas direktora Dāvida Rudzīša ģimenē, pametis Latviju kara laikā, dzīvojis ASV, aktīvi darbodamies trimdas latviešu organizācijās.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:34

Grāmatai pa pēdam. Latviešu grāmatai 500

Jaunā enciklopēdiskā domāšana 19.gs. beigās: Jēkaba Dravnieka “Konversācijas vārdnīca"

Raidījumā Grāmatai pa pēdām iepazīsim jauno enciklopēdisko domāšanu 19. gadsimta beigās un Jēkaba Dravnieka nozīmīgo darbu “Konversācijas vārdnīcas” izveidē, ko vēlāk turpinās Rīgas Latviešu biedrība un Ansis Gulbis. Runāsim arī par Ausekļa, Gētes un citu autoru kopotajiem rakstiem.

Vada:

Santa Lauga
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:04

Laika ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Ceturtdiena, 23. maijs, pl. 16:00
Harkiva piedzīvo smagus Krievijas armijas uzbrukumus

Harkiva piedzīvo smagus Krievijas uzbrukumus.

Polija apsver iespēju notriekt Krievijas raķetes virs Ukrainas.

Saeima vērtēs ieceri pirmsvēlēšanu debates rīkot tikai valsts valodā un pielīdzināt aģitācijai.

ASV kompānija iegādājusies Ginta Zilbaloža animācijas filmas "Straume" demonstrēšanas tiesības.

Pētījums: Trešdaļai Latvijas veikalos pieejamo preču ir apgrūtināta vai neiespējama iepakojuma pārstrāde.

Vada:

Indra Sprance

Lasīt vairāk

16:44

Drošinātājs

17:00

Ziņas

17:04

Laika ziņas

17:05

Starpbrīdis ar Tomu Grēviņu

Nedēļas nogalē uz pilsētas svētkiem aicina Sigulda

Nedēļas nogalē uz pilsētas svētkiem aicina Sigulda. Starpbrīdī ar svētku programmu iepazīstina Jolanta Borīte, Siguldas novada kultūras centra "Siguldas devons" direktore.

Vada:

Toms Grēviņš
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:33

Starpbrīdis ar Tomu Grēviņu

Nedēļas nogalē uz pilsētas svētkiem aicina Sigulda

Nedēļas nogalē uz pilsētas svētkiem aicina Sigulda. Starpbrīdī ar svētku programmu iepazīstina Jolanta Borīte, Siguldas novada kultūras centra "Siguldas devons" direktore.

Vada:

Toms Grēviņš
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

17:58

Sociālais paziņojums

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

Ceturtdiena, 23. maijs, pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:14

Laika ziņas

18:15

Atvērtie faili

#167 Kādi Putinam pietuvināti cilvēki Latvijā gadiem izvērsa miljoniem vērtus biznesus?

„Atvērtie faili" šonedēļ pēta uzņēmējdarbību, kuru mūsu valstī ilgus gadus ir veikuši Kremļa saimniekam tuvi un lojāli cilvēki. Epizode atklāj, kā šie uzņēmumi ir saistīti ar agresīvajā kaimiņvalstī valdošo teroristisko režīmu.

Vada:

Ģederts Ģelzis
Baiba Kļava

Lasīt vairāk

18:43

Mūzika

18:58

Sociālais paziņojums

19:00

Ziņas

19:04

Laika ziņas

19:05

Monopols

Monopola viesis sociālantropologs Klāvs Sedlenieks

Klāvs Sedlenieks ir sociālantropologs, Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors, programmas „Sociālā antropoloģija” autors, viens no Latvijas Antropologu biedrības dibinātājiem. Viņa pētnieciskās intereses ir ekonomikas antropoloģija, politikas un valsts antropoloģija, dzimtes studijas un miermīlības antropoloģija.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:04

Laika ziņas

20:10

Mūzika

20:11

Bezmaksas politiskā aģitācija

Progresīvie

20:16

Mūzika

20:17

Bezmaksas politiskā aģitācija

Kustība Par!

20:22

Mūzika

20:23

Bezmaksas politiskā aģitācija

Stabilitātei!

20:28

Mūzika

20:45

Labu nakti

87. Pasaules čempionāta hokejā Bronzas medaļas ieguvēji - Latvijas izlases hokejisti -stāsta savas mīļākās pasakas
Vecais zaldāts. Latviešu tautas pasaku stāsta Rihards Bukards

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Izvaicājam EP vēlēšanu sarakstu līderus: "Par!" un "Suverēnā vara"

Tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, piedāvājam izvaicāt kandidātu sarakstu līderus. Pirmajā pusstundā uz jautājumiem atbild Linda Curika no kustības "Par!" (saraksts nr. 11), otrajā - Jūlija Stepaņenko no partijas "Suverēnā vara" (saraksts nr. 12).

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Pirmatskaņojums. Valentins Lukaševičs "Casnāgu maizeitis"

Pirmatskaņojums. Mūsdienu latgaliešu prozas spilgtākie rakstītāji. Esejas no Valentina Lukaševiča krājuma “Casnāgu maizeitis” (2021). Lasa Kristaps Rasims. Ieraksta mākslinieciskais vadītājs Kristaps Rasims.

Lasīt vairāk

22:52

Mūzika

23:00

Ziņas

23:14

Laika ziņas

23:15

Drošinātājs

23:30

Mūzika

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

03:59

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Dzejnieka Ivara Šteinberga dzejas intervence “Anatomijas vārsmas” Anatomijas muzejā
Fotogrāfijas vēsturnieku uzmanības centrā nonākusi fotomontāža
Miķeļa Fišera personālizstāde "Aklā humanoīda stāsti"

Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzejā starp iekonservētiem embrijiem, galvaskausiem un anomāliju aprakstiem šobrīd ir parādījušās arī poētiskas vārsmas – dzejnieka Ivara Šteinberga „Anatomijas vārsmas”. Ko var uzzināt par cilvēku, poētiski pētot viņa ķermeņa daļas? Kultūras rondo pēta ar poētisku skalpeli un sarunājas ar autoru Ivaru Šteinbergu.

Vada:

Santa Lauga
Gustavs Terzens

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Monopola viesis sociālantropologs Klāvs Sedlenieks

Klāvs Sedlenieks ir sociālantropologs, Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors, programmas „Sociālā antropoloģija” autors, viens no Latvijas Antropologu biedrības dibinātājiem. Viņa pētnieciskās intereses ir ekonomikas antropoloģija, politikas un valsts antropoloģija, dzimtes studijas un miermīlības antropoloģija.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Bērna sasniegumi skolā: kā tos izvērtēt un analizēt vecākiem?

Mācību gadam noslēdzoties, vecākiem būs iespēja novērtēt savu bērnu izaugsmi un skolā sasniegto, kas gala atzīmē ierakstīts liecībā. Kā uztvert un analizēt sava skolēna mācību sasniegumus, ja tie nav tik augsti, kā cerēts. Vai vecākiem jāmeklē iespējas motivēt bērnu, vai jāpārliek atbildība uz paša skolēna pleciem?

Vada:

Agnese Linka
Liene Vimba

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Zināmais nezināmajā

Auduma izvēle tērpam: kā tas atklāj modes mākslinieka ambīcijas

Šodien apģērba audumam vairs nepiegriežam tik lielu vērību - ātrā mode diktē savus noteikumus, kas parasti ir cena un pieejamība. Taču modes namos tekstils spēlē galveno vijoli. Kādas modes mākslinieku ambīcijas redzamas dažādos audumos? Vai ir audumi, kurus radīja konkrēti modes nami kā savu "rokrakstu"?

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

05:56

LR1 frekvenču pieteikums