Saruna ar dzejnieci Inesi Zanderi parasti aptver plašu tēmu loku. Raidījumā Dialogi viņas pārdomas par ienākšanu literatūrā, par dzeju pieaugušajiem un bērniem, par vārda un mūzikas attiecībām, par libretu rakstīšanu.

Inese Zandere, Klāvs Elsbergs, Māris Melgalvs, Egīls Zirnis, Pēters Brūveris, Amanda Aizpuriete un citi izveidoja spilgtu paaudzi pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu sākuma dzejā. Klāvs Elsbergs kādā dzejolī paziņoja: „Kungi, šis gadsimts ir miris”; bet uz gadsimta drupām radās jauns ētiskais un estētiskais uzstādījums, izteiksmes un formas meklējumi, jauna stilistika dzejā. Arī Ineses Zanderes pirmie dzejoļu krājumi „Grāmatiņa” un „Laimīgie meli” ievilka savas zīmes šīs dzejas ainavā.

Atšķirībā no citiem savas paaudzes biedriem Inese Zandere visu laiku aktīvi darbojas literatūrā. Viņa ir izdevusi ne tikai jaunus dzejoļu krājumus pieaugušajiem, bet ļoti nopietni pievērsusies bērnu literatūrai, piedalījusies dažādos projektos, nodibinājusi un pilnveidojusi bērnu literatūras izdevniecību „Liels un mazs”.

Raidījumā par savu paaudzi Inese Zandere saka: „Man ir tāda sajūta, ka tas, kas ar mums notika, kad draudzīgi visi, individuālisti, ienācām literatūrā, nav tik svarīgi. Man svarīgi ir ne tikai ienākt un atklāt, bet apjēgt un pabeigt. Izrādās, ka tāda ir mana funkcija. Es to toreiz nenojautu.”

Inesei Zanderei ir iznākuši pieci dzejoļu krājumi pieaugušajiem un ļoti daudz gan dzejas, gan prozas grāmatu bērniem; „Iekšiņa un āriņa”, „Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpantiņi”, „Lupatiņi” kļuvušas par bērnu literatūras klasiku.

Daudzi latviešu komponisti ir rakstījuši gan solo, gan kora dziesmas ar Ineses Zanderes vārdiem, pēc viņas libreta Nacionālajā Operas un baleta teātrī tapusi Ērika Ešenvalda izrāde „Iemūrētie”, kā arī savdabīgs sešu komponistu kopdarbs „Kartupeļu opera”.

Par libretu rakstīšanu Inese Zandere raidījumā saka: „Es lugu vai libretu uztveru kā literāru darbu. Šim apgalvojumam man ir savs pamatojums. Bērnībā es nemitīgi lasīju un pārlasīju Brigaderes un Raiņa lugas.”

Par mūzikas lomu viņas dzīvē dzejniece atzīstas: „Man nav svarīga tikai skaņa. Man svarīga ir arī mūzikas un mūziķu pasaule cilvēciski.”

Raidījumā skan dzeja autores lasījumā, kā arī Ē. Ešenvalda, R. Paula, M. Brauna, V. Pūces dziesmas ar Ineses Zanderes vārdiem.