Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Aiz katras bērna uzvedības problēmas, vai tā, ko mēs, pieaugušie, uzskatām par problēmu, stāv konkrēta vajadzība, kas ir pilnīgi vai daļēji apmierināta, varbūt palikusi neapmierināta, vai varbūt pārapmierināta. Par kādām nepamierinātām bērna pamatvajadzībām signalizē bērna uzvedība un kā stiprināt bērnu un vecāku attiecības, lai mazinātu agresīvu, paškaitējošu vai  izvairīgu bērna un jaunieša uzvedību, plašāk stāstām Ģimenes studijā. Kādas ir aktuālas terapijas un metodes, kas var palīdz izprast, skaidro kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite, bērnu un jauniešu shēmas terapijas speciāliste apmācībā Gunita Kleinberga un klīniskā psiholoģe, psihoterapijas speciāliste Līga Bernāte.

Vērtējot biežākas bažas par bērnu un pusaudžu uzvedību, kas uztrauc vecākus un kāpēc vēršas pie speciāliestiem, Gunta Kleinberga atzīst, ka daudz nākas saskarties ar dažāda veida trauksmi, daudz jaunieši ir ar paškaitniecisku uzvedību.

"ir arī vecāki, kuru bērni pilnība aizgājuši datoros, mazākiem bērniem tas vairāk ir saistīts ar agresīvu uzvedību. Ārkārtīgi grūti pakļauties noteikumiem un normām. Mazākiem bērniem arī ir daudz bailes un trauksmainība," vērtē Gunita Kleinberga.

Līga Bernāte atzīst, ka vairāk strādā ar maziem bērniem un lielākā daļa ir dusmīgi, agresīvi bērni, otra kategorija - kautrīgi jutīgi, grūti iejusties. Klāt nāk arī trauksme, kas izpaužas čīkstīgumā, pielipšanā vecākiem.