Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ķermeniskā tuvība ir viena no svarīgākajām mūsu dzīves un partnerattiecību sastāvdaļām. Kas var palīdzēt skaidrāk apzināties savas vajadzības un vēlmes un vai protam un uzdrošināmies komunicēt tās savam tuvākajam cilvēkam? Cik atklātas sarunas un korektu informāciju par seksualitāti esam gatavi sniegt saviem bērniem? Raidījumā Ģimenes studija saruna ar psiholoģi, kognitīvi biheiviorālo psihoterapeiti Diānu Zandi un psihoterapeitu un psihiatru Gintu Poli par vienu no svarīgākajām dzīves jomām - ķermenisko tuvību.

„Angļu valodā ir pietiekami daudz materiālu, latviski tādi netiek izdoti. Manuprāt, esam diezgan turpat, kur bijām padomju laikā, jo mēs joprojām nerunājam par seksualitāti,” norāda Diāna Zande.

Katrs pāris agri vai vēlu nonāk pie jautājumiem par seksualitāti un bieži vien viņiem nav zināšanu, kā par to runāt. Ir bailes par to runāt, runāt pašiem un dzirdēt, ko saka otrs. Tāpēc Zande izveidojusi kārtis, tās domātas pāriem, kuriem ir nobriedušas attiecības. Tā palīdz pārim apsēsties un pārrunāt katru no 64 kārtīs formulētajiem jautājumiem.

Gints Polis piekrīt, ka drukāto izdevumu par seksualitāti ir maz.

„Specifiski tēmētu grāmatu ir maz. (..) Līdz veselīgai atraisītībai šajā ziņā pietrūkst. Ir jāaug," atzīst Gints Polis.