Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Diskusija Ģimenes studijā atklāj, ka vecākus vairāk satrauc daudzie mājasdarbi, kas prasa ilgi laiku vakarā, ne tik daudz bērnu noslogojums skolā. Par mājas darbiem vairāk iestājas skolotāji, bet ir arī skolas, kur neuzdod mājasdarbus.

Skolas dzīves ikdiena un vide - cik tā ir draudzīga bērniem un cik tomēr tālu no ideāla? Stundu agrais sākums, t.s. pagarinātās grupas, kur bērni sēž līdz pat vakaram, starpbrīži, kad izkustēties nav ļauts, un pārslodze ar mācību vielu... Pirms dažām nedēļām kāds pieredzējis pedagogs vienā no lielākajiem Latvijas interneta portāliem publiskoja viedokli, ka skolēnu noslodze ir pārmērīga un dienas ritms nenormāls. “Kad paskatos uz sākumskolas bērniem, kas dzīvo tā saucamajās pagarinātajās dienas grupās, man gribas kliegt no šausmām, kāda ir sistēma!” – saka Zemgales vidusskolas direktors Vladimirs Skuja. “Gribētu redzēt kādu no pieaugušajiem, kas spētu izturēt, ja viņam diendienā būtu jāpavada astoņas stundas darbā, bet pēc tam, atnākot no darba, vēl trīs četras stundas intensīvi jāgatavojas nākošajai dienā. Turklāt tā ir katru dienu bez izņēmuma.”

Kas par skolas dzīvi un bērnu noslodzi skolā sakāms pašiem vecākiem un skolu pārstāvjiem, skaidrojam Ģimenes studijā. Raidījuma viešņas: Rīgas Hanzas vidusskolas metodiskās komisijas vadītāja, sākumskolas skolotāja Baiba Apsīte, psiholoģijas doktore, Privātās alternatīvās vidusskolas vadītāja Airisa Šteinberga, kā arī divas mammas – Kristīne Liberta no Ikšķiles Brīvas skolas un Ivita Mauriņa no Latvijas vecāku kustības.