Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


“Klauns ir unikālais tēls, kas palīdz mazam vai pieaugušam pacientam, “izsit” viņu no nelāgās slimnīcas vides. Klauna būtība ir ļaut uz brīdi aizmirsties no slimnīcas vides. Vienalga, cik vecs ir pacients,” vērtē Ivita Goldberga-Miljone raidījumā Ģimenes studija.

Tikko Dakteri klauni nosvinējuši savu piecu gadu jubileju un tas mudina Ģimenes studijā sarunāties par dažādām terapijām, kas palīdz uzlabot bērna emocionālo stāvokli slimībās un citos satricinājumos. Kā atrast un izvēlēties savam bērnam piemērotāko terapiju, kā tās darbojas, kā atrasta labāko veidu, lai saprastu, par ko bērns ir noraizējies, Ģimenes studijā diskutē biedrības “Dr.Klauns” vadītāja Marianna Milovska un Ivita Goldberga-Miljone, kura ir dr.Klauns Valmieras slimnīcā, mākslas terapeite Zane Veitnere un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas klīniskā psiholoģe, smilšu terapeite Ilze Reinfelde.

“Bērni runā caur spēlēm, ar savu uzvedību vai pretestību. Jautājums ir par tulkojumu. Reizēm nav tulkojuma, nav sapratnes, ko bērns vēlas pateikt. Reizēm iekšējās pasaules lietām trūkst vārdu, tāpēc vērtīga ir mākslas terapija, smilšu terapija, drāmas terapija un citas, kur var parādīt, kā jūtas,” uzskata Zane Veitnere.

Ilze Reinfelde piekrīt, ka katrā gadījumā ir individuāli jāizvēlas piemērotākā terapija, lai sarunātos ar mazo pacientu.

“Arī dakteriem klauniem jāatrod īpašā pieeja katram mazajam slimnieciņam,” atzīst Marianna Milovska.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīga dakteri klauni ir sastopami katru dienu. Latvijā šobrīd darbojas 40-45 dr.Klauni septiņās Latvijas pilsētās. Nesen sākuši arī darbu Vaivaru rehabilitācijas centrā. Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīga dakteri klauni ir sastopami katru dienu.