Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Martā sākumā policisti Rīgā uz ielas aizturēja pamatīgi iereibušu auklīti ar bērnu. Aukle ģimenē bija nostrādājusi tikai trīs dienas, tāpēc bērna vecākiem tā bija šokējoša ziņa. Kā atrast uzticamu aukli savam bērnam, atbildes meklējam Ģimenes studijā. Pieredzē par auklītes meklējumiem savam bērnam dalās mamma Laura Karlsone, par pieredzi auklītes darbā stāsta auklīte Ance, Izglītības kvalitātes dienesta valsts pārstāve Jana Veinberga mudina auklītes reģistrēties.

Reģistrācija ir kā pirmais kvalitātes filtrs, lai būtu iespēja pārbaudīt personību no likumiskā viedokļa, vai viņai ir vispār tiesības strādāt par aukli. Tā ir arī iespēja pārliecināties ar aukles izglītību. Tāpat Veinberga norāda, ka auklīte ir jāreģistrē sava saimnieciskā darbība, lai būtu nomaksāti nodokļi.

Laura Karlsone uzskata, ka svarīgākais, izvēloties auklīti, ir paļauties uz intuīciju. Ance atzīst, ka pats svarīgākais ir cilvēciskais kontakts.

Liepājā jau desmit gadus darbojas aukļu dienests. Par tā darbību, vecāku un aukļu sadarbību pilsētā stāsta Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes „Liepiņa” vadītāja Agnese Verbele.

Labklājības ministrijas pārstāve Iveta Baltiņa atgādina par projeku – algot bērnam aukli vecākiem ar nestandarta darba laiku.