Ja jums vēl nav sanācis pabūt Daugavgrīvas cietoksnī, tad šī 17. gadsimtā celtā, zvaigznes formas Rīgas nocietinājuma jaunatklāšanas prieks jums vēl tikai priekšā. Paradoksāli, bet Daugavgrīvas cietoksnis vēstures gaitā ir bijis militāri nozīmīgāks, augstāku amatpersonu pagodināts, taču šobrīd labāku priekšstatu par šai laika periodā visā Eiropā būvēto cietokšņu formu, cietokšņi dzīvi un nocietināšanas metodēm labāk sniedz tā līdzinieks – Daugavpils cietoksnis, kuram paveicies ar tajā iekārtoto Marka Rotko mākslas centru.
„Kāda te ir tā vēsture? Cik ilgi te bija dzīvība? – Nesenā vēsture ir tāda, ka 1993. Gadā te ienāk Latvijas armija, Krievijas armija aiziet prom. Aiz slēgtām durvīm te bija noliktavas.”
Daugavgrīvas cietoksni Latvijas Radio iepazīst kopā ar cietokšņa patreizējo īpašnieku, publisko aktīvu pārvaldītāja "Possessor" oficiāli algotajiem cietokšņa sargiem, biedrību „Bolderājas grupa”, kuras kodolu veido Volodja un Sandra Jakušonoki. Taču Bolderājas grupa patiesībā ir kas vairāk par sargiem. Viņu cīņa par šīs vietas atbilstošu apsaimniekošanu ilgst nu jau vairāk kā 30 gadus, Sandra Jakušonoka vada ekskursijas, organizē apkaimes iedzīvotājus un rīko talkas.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X