Pagājis pusgads, kopš Valsts prezidenta amatā stājies Egils Levits. Kad viņu ievēlēja, pirmajā uzrunā Saeimā viņš solīja, ka būs visas Latvijas tautas prezidents. Šajā laikā viņš aktīvi apmeklējis dažādus pasākumus, teicis desmitiem uzrunu, rosinājis diskusijas par modernu valsti, nevienlīdzības mazināšanu. Par to, kā prezidenta Levita līdzšinējo veikumu vērtē politikas vērotāji un kādi ir viņa plāni tuvākajā nākotnē, raidījumā Īstenības izteiksme.

Prezidents domātājs, nācijas intelektuālis, kurš piedalījies Latvijas valsts atjaunošanā, vairāku būtisku likumprojektu izstrādē un veidojis Satversmes preambulu. Valsts prezidenta amatā vēlas būt patstāvīgs un demonstrē iniciatīvu iesaistīties, būtiskas kļūdas nav piedzīvojis. Tā Valsts prezidenta Egila Levita darbību raksturo politikas vērotāji.

Pērn rudenī protestējušie veselības aprūpes darbinieki nav aizmirsuši, ka prezidents neizmantoja iespēju 2020. gada valsts budžeta likumprojektu ar mediķiem līdz galam neizpildīto solījumu par algas pielikumu tomēr atdot Saeimai skrupulozākai izvērtēšanai. Tas esot pretrunā ar Levita dotajiem solījumiem, tai skaitā pirmajā uzrunā Saeimā pēc ievēlēšanas teiktajam, lai Latvijā visi justos vienlīdz novērtēti un piederīgi savai valstij.