Pēdējo gadu laikā Ungārija tiek dēvēta par vienu no Eiropas Savienības nepaklausīgajām valstīm. Pret to ir uzsākta pārkāpuma procedūra par likuma varas apdraudējumu valstī. Tikmēr Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans, ko daži pat nodēvējuši par diktatoru, atklātos konfliktos ar Eiropas Savienību iesaistīties nebaidās, asi kritizējot Eiropas Savienības īstenoto politiku, piemēram, migrācijas jautājumā. Par spīti domstarpībām ar Briseli, tieši nepaklausīgā Ungārija var izrādīties pat ļoti nozīmīgs spēlētājs politisko alianšu veidošanā pēc maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Ar stāstu par Ungāriju Latvijas Radio aizsāk ierakstu sēriju par dalībvalstu gatavošanos Eiropas parlamenta vēlēšanām.

Lai arī daudzās Eiropas Savienības dalībvalstīs Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņa tikai tagad sākas, Ungārijā tā faktiski ar pilnu jaudu aizsākās jau pērn, pēc Ungārijā notikušajām parlamenta vēlēšanām. Vai pat agrāk – Eiropas migrantu krīzes kulminācijas brīdī. Un faktiski jau tobrīd bija izlemts arī šo Eiropas Parlamenta vēlēšanu iznākums. Nevienam nav ne mazāko šaubu, ka tajās uzvarēs pašlaik pie varas esošā premjerministra Viktora Orbana vadītā partija „Fidesz”. Neatbildēts gan ir jautājums, vai „Fidesz” saglabās 12 deputātu vietas no 21, vai arī tās būs 13 vai 14.

Par spīti pārliecībai par savu uzvaru, jau kādu laiku Viktors Orbans ir, ja tā var teikt, uz nažiem ar Eiropas Savienības vadību. Tas saistīts gan ar jautājumu par likuma varas apdraudējumu Ungārijā, gan ar Eiropas īstenoto migrācijas politiku. Lai arī citos Eiropas reģionos migrācijas jautājums varbūt ir aizgājis otrajā plānā, Ungārijā tā ir priekšvēlēšanu kampaņas centrālā tēma. Kā uzskata Budapeštā bāzētā Eiroatlantiskās integrācijas un demokrātijas centra direktors Daniels Barta, Viktoru Orbanu var uzskatīt par ģēniju, jo viņš migrācijas tēmu ir ievirzījis sev vēlamā gulsnē.