Ir pagājis tieši gads kopš vardarbīgās Jaungada nakts Ķelnē, kas pievērsa visas Eiropas uzmanību. Agresīvu vīriešu pūlis gadumijā masveidā uzbruka simtiem sieviešu, viņas seksuāli aizskarot un aplaupot. Starp uzbrucējiem bija arī patvēruma meklētāji, un šie notikumi kļuva par pagrieziena punktu noskaņojuma maiņai Vācijā saistībā ar bēgļu politiku. Raidījumā Īstenības izteiksme Toms Ancītis meklē atbildes uz jautājumiem: kas pa šo laiku mainījies Ķelnē, cik tālu pavirzījusies izmeklēšana un kā šie notikumi pērn ietekmējuši kāda Diseldorfas ziemeļafrikāņu kvartāla dzīvi.

Ziemassvētku vakarā Ķelnē katedrāles tornī dimd zvans, lai varētu sākt nakts dievkalpojumu. Pie baznīcas ieejas bija redzamas vairākas policijas automašīnas. Aiz tām: bruņoti vīri formastērpos. Spīdinādami kabatas lukturīšus apmeklētāju somās, policisti dievnamā nepārmeklētu neielaiž nevienu. Pat bīskapu ne.

Kopš teroristiskā uzbrukuma Ziemassvētku tirdziņam Berlīnē, kur zem smagās mašīnas riteņiem bojā gāja divpadsmit cilvēku, pagājušas vien nedaudzas dienas. Vācijā baidās, ka terors var atkārtoties jebkur citviet. Pastiprināti drošības pasākumi it visur, kur pulcējas daudz cilvēku.