Svarīgākās vēlēšanas paaudzes laikā. Tā bieži tiek raksturotas ceturtdien gaidāmās Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Aptauju dati pārliecinošu uzvaru sola premjera Borisa Džonsona vadītajai Konservatīvajai partijai. Tomēr opozīcija cer, ka nepatika pret esošo valdības vadītāju liks vēlētājiem balsot taktiski, lai gūtu pārsvaru svārstīgajos vēlēšanu apgabalos un atņemtu konservatīvajiem vairākumu parlamentā.

Tādēļ raidījumā Īstenības izteiksme piedāvājam doties uz Kenterberiju, kur konservatīvie, leiboristi un liberāldemokrāti cīnās par katru balsi.

Kenterberija ir viena no senākajām un pazīstamākajām Anglijas pilsētām. Daudziem tās nosaukums saistās arī ar viduslaiku “Kenterberijas stāstiem”, ko svētceļnieki stāstīja ejot no Londonas uz Kenterberiju. Mūsdienās ceļš ar ātrgaitas vilcienu no Londonas aizņem tikai stundu.

Pilsētas centrā itin nekas neatgādina, ka jau pēc dažām dienām būtu parlamenta vēlēšanas. Iedzīvotāji steidz iegādāties Ziemassvētku dāvanas un arī Ziemassvētku tirdziņš ir ļaužu pilns. Savukārt nekādas reklāmas vai politiskos saukļus nekur nevar manīt.

Ceļš no pilsētas centra uz Kentas Universitāti ved caur diezgan vienkāršu privātmāju rajonu. Un te beidzot izdodas ieraudzīt plakātu, kas aģitē par vienu  no politiskajām partijām. Proti, vienā no māju logiem var redzēt, ka tās īpašnieki aicina balsot par Leiboristu partijas kandidāti.