Balvu novada Bērzkalnes pagastā dzīvo Baranausku ģimene, kurā vecāki ir pieņēmuši lēmumu savus trīs bērnus mācīt paši, izmantojot vienu no Latvijā pieejamajiem apmācības veidiem - mājmācību jeb apmācību ģimenē. Jau gandrīz pusgadu otrklasnieci Leilu un sešgadīgo Efiu māca mamma un tētis.

Līdz Baranausku ģimenes mājām no šosejas pa līkumainu grants ceļu braucams nepilns kilometrs. Divstāvu māju Bērzkalnes pagastā, ko Rimants un Baiba nopirkuši pirms pusgada, ar plašo pagalmu un saimniecības ēkām ieskauj pļavas un mežs.

“Mani sauc Baiba. Jau pusgadu esmu Balvu iedzīvotāja. Iepriekš dzīvoju Rīgas rajonā Daugmalē. Esmu trīs bērnu māmiņa un dzīvojos mājās ar bērniem. Vecākā ir Leila. Viņai ir astoņi gadi. Tad ir Efia – viņai ir seši gadi un Benjamins - viņam aprīlī būs divi gadi," iepazīstina Baiba Baranauska.

Baranausku ģimene ir viena no retajām Latvijā un pirmā Balvu novadā, kur vecāki ir pieņēmuši lēmumu savus bērnus mācīt mājās paši. Baiba, atceroties savus skolā pavadītos gadus, atzīst, ka viņa vēlētos iemācīt bērnus apgūt zināšanas ar interesi.

Baiba atklāj, ka ideja mācīt bērnus pašiem pieder vīram Rimantam un viņa sākumā bijusi pret, taču aizvadītais pusgads ir pierādījis, ka izvēlēts pareizais ceļš. Tam piekrīt arī Rimants.