Piecpadsmit ar pus gadi cietumā – tieši tāda nākotne sagaida bijušo Igaunijas spēku virsnieku Denisu Metsavasu par valsts un NATO noslēpumu nodošanu Krievijas izlūkdienestam. Kas pamudināja sabiedrība un armijā cienīto ideālo karavīru nodot savu valsti?

Saulainais pirmdienas rīts Igaunijas Aizsardzības spēku majoram, 38 gadus vecajam Denisam Metsavasam bija īpašs. Viņš gatavojās doties uz savu jauno dienesta vietu – Igaunijas Aizsardzības līgas štābu. Taču izejot no mājām, devās nevis Tallinas, bet gan pretējā virzienā, uz kādu nomaļu vietu, kur krūmos, īpašā slēpnī, bija jāatstāj slepenās ziņas Krievijas specdienestiem. Kolīdz netīrais darbs tika padarīts, viņu aizturēja Igaunijas Drošības policija.

Drošības policijas priekšnieka vietnieks Aleksanders Totss paziņo iemeslu – aizdomas par valsts nodevību. Videoierakstā redzams – spiegs ir manāmi apjucis, sastindzis un dezorientēts, taču ne pārsteigts. Vairāk nekā desmit gadus ilgusī dubultā dzīve Denisam Metsavasam ir galā. Un viņš to saprot. Kas lika televīzijas kameru mīlulim, valsts sargam un kaismīgākajam patriotam nodot savu valsti? Ar kādu informāciju viņš apgādāja Krievijas specdienestus? Un, skatoties plašāk, kāpēc Igaunijā desmit gados notiesāti gandrīz 20 spiegi, kamēr mums Latvijā – divi? Lai meklētu atbildes uz šiem jautājumiem, Latvijas Radio devās uz Tallinu. Par Igaunijā atklāto raidījumā Īstenības izteiksme.