“Iedomājies, ja tu būtu tas viens pazudušais jērs, Un kā tas būtu – tikt meklētam un tapt atrastam”. Video nozib šādi vārdi, tad attēls ar Jēzu, kas atradis no ganāmpulka noklīdušo avi

Viena otru filmā nomaina melnbaltas bērnu fotogrāfijas – nosmulētām mutēm un rokām, slikti derošās drēbēs, kāds – aizsedz seju ar rokām. Raud, varbūt kautrējas.

Tad viss mainās – foto kļūst krāsainas, parādās smaidi, bērni kopā ar pieaugušiem, rokās – ziedi un dāvanas. Bērni jau daudz labāk apģērbti.

„Aleluja, tu mani izglābi,” dzied kristīgā poproka dziedātāja. Cita citu nomaina fotogrāfijas: Ziemassvētku eglītes, lidostu uzgaidāmās zāles. ASV karogi. Smaidi un apskāvieni tik daudz, cik latviešu fotoalbumos nez vai ieraudzīsi.

Šo video var noskatīties internetā kādas ASV organizācijas mājaslapā. Tā mērķis – meklēt Amerikā viesģimenes arī Latvijas bērniem.

Šīs viesģimeņu programmas, kur ārpus ģimenes aprūpē esoši bērni no Latvijas divreiz gadā dodas uz Ameriku pavadīt apmēram mēnesi, pēdējā laikā ir kritizētas un apspriests ierosinājums noteikt vecuma ierobežojumus arī šīm programmām. Piemēram, ka uz ārzemēm pie viesģimenēm var doties bērni tikai no 12 gadu vecuma.

Kādēļ tā? Atslēgas vārds šeit ir ārzemju adopcija. Viesošanās programmas ar to bieži vien tiek saistītas.